Tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden iF Design, seramik dünyasının yıldızlarından Seranit Grup’a 5 ödül birden verdi.
Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen iF Design Awards ödül töreninde hazır bulunan Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, önemli bir başarıya daha imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.Ödüller ile ilgili yoğun bir hazırlık süreci geçirdiklerini kaydeden Ece Ceylan Baba, “5 ödül birden almak şirketimizin dünyadaki temsili adına çok önemli bir gurur kaynağıdır. Ödül kazananlara verilen iF logosu, olağanüstü tasarımın sembolü olarak uluslararası alanda kabul görüyor. Bu yarışma, küresel ekonomilerde tasarımla ilgilenen kitleler için bir fener olarak hizmet veriyor” dedi. Geçen yıl önce Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” (Global GrowthCompanies) arasına seçildiklerini, ardından ise TSE Çift Yıldız Belgesi’ni aldıklarını anımsatan Ece Ceylan Baba, “iF Design Award ile ise ödülün de ötesine geçerek ürünlerimiz için bir kalite mührü daha kazanmış olduk” dedi.
Ödüle layık görülen tasarımlar ise Arena, Duostone ve Seravista ürünleri ile Seranit Yapı Gereçleri’nin Oxipaint Ekolojik Boya ve Oxicoat Ekolojik Sıva adlı ürünleri oldu.