PENETRON Admix, betonun yapısal mukavemetini artırmakla kalmıyor, agresif kimyasallara karşı da dirençli hale getiriyor.

Yapılan son testler sonucunda PENETRON Admix’in betonun ömrünü en kritik ortamlarda dahi 60 sene uzattığı görüldü.

İçerisinde kaliteli Portland çimentosu, çok ince işlenmiş silis kumu, çeşitli aktif ve özel kimyasallar bulunan PENETRON Admix, betonun mikser içerisinde karışımı sırasında veya beton santralinde kuru karışım olarak bir metreküp betondaki çimento miktarının % 0,8-1 oranında karışıma ilave edilir. PENETRON Admix’in içindeki bu aktif kimyasallar, taze betondaki nem ile çimento hidrasyonu ve yan ürünleri arasında katalitik bir reaksiyon başlatırlar ve betondaki gözenek, kılcal çatlak (0,4mm) ve kapiler boşluklardan geçen erimez kristalimsi oluşumlar ortaya çıkartırlar. Böylece beton, negatif ve pozitif yönden hidrostatik su basıncına karşı yalıtılmış; ayrıca çevresel etkilere ve korozyona karşı korunmuş olur.

PENETRON Admix, betonun yapısal mukavemetini artırmakla birlikte, agresif kimyasallara karşı da dirençli hale getirmiş olur. Yapılan son testler sonucunda PENETRON Admix’in betonun ömrünü ne kritik ortamlarda dahi 60 sene uzattığı tespit edilmiştir. PENETRON Admix zehirli madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararlı değildir.

Kullanım alanları: Su ve atık su depoları, yüzme havuzları, temel ve perde betonları, baraj, tünel, metro, betonarme sulama kanalları, prekast (ön dökümlü) ve shotcrete (püskürtme) betonlar, iskele ve rıhtım vb. gibi deniz suyuna maruz betonarme yapılar.