Konsept danışmanlığı, mimari danışmanlık, katalog styling danışmanlığı, ürün ve fuar stand tasarımları, mağaza görsel düzenleme ve vitrin çalışması hizmetleriyle faaliyet gösteren Monestt Mimarlık, mobilya sektöründe lider birçok markaya da hizmet veriyor.
Fuga Mobilya’nın Bostancı mağazasından sonra ikinci aşama olan Modoko mağazası için yapılan yenileme çalışması tamamlandı. Masko mağazası için de yenileme çalışmaları başlatıldı. Ayrıca Vanessa Mobilya Modoko mağazası da Monestt tarafından yeniden düzenlendi. Antalya Mido Mobilya’nın konsept mağaza tasarımları ay sonunda tamamlanacak. Vanessa Mobilya, Yataş Enza, Yataş Bedding, Magazin Furniture Factory, Magazin Dream Factory, Newjoy, Teleset Mobilya, Kelebek Mobilya bugüne kadar çalışılan diğer markalar arasında yer alıyor.
Yataş’ın Enza Home bölümüne iki yemek odası, iki yatak odası, üç koltuk takımı tasarlayan Monestt Mimarlık,İsmob Fuarı’nda kendini farkettiren tasarımlarla dikkat çekti.

Monestt Mimarlık’ın Kurucularından Esra Erkutun,’Benim gibi her mimar ve tasarımcının hem fikir olduğu ana trend ”Organik”. Doğal malzemelerden yapılmış kumaşlar, halılar, aksesuarlar ve özellikle doğal ışık oyunları bol bol yaşam alanlarımızda boy gösterecek.2015 renkleri son yıllara göre epey farklı. Bir kere hemen söylemeliyim ki siyah & bakır, ahşap & gold kombinlerine sık sık rastlayacağız. 2013-2014 modasından gelen degrade ya da artık kumaş renkleri içinde sık sık kullanılan “Ombre”, 2015’te özellikle doğal ve metalik renklerde karşımıza çıkacak. Açık tonlardaki fonlara bundan böyle canlı renkler eşlik edecek’ diyerek yeni trendde doğallığın önemini vurguladı.