Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcılarından GROHE, sağlamlığı ve tasarrufu tercih edenlerce popülaritesini sürdürüyor.
GROHE, ilk olarak 1995 yılında piyasaya sunduğu giriş düzeyi termostatik batarya yelpazesini yeniden geliştirdi ve temel termostatik batarya konseptini yepyeni bir düzeye taşıdı. Geliştirdiği son aşamada ise Grohtherm 1000 teknolojisine ulaşan GROHE, sınıfının en iyisi haline getirdi.
Ürünü, cazip teklifi ile Grohtherm 800 ve artık yekpare metal kumanda kolları bulunan modern Grohtherm 1000 Cosmopolitan destekliyor.
Son olarak ortaya çıkan Grohtherm 1000 New’in özelliği ise saymakla bitmiyor.Tüm modern banyo dekorları ile pürüzsüz şekilde uyum sağlayan model, çok sayıda GROHE lavabo bataryası ve duşu ile de kusursuz bir uyum yakalıyor.En yüksek seviyede fonksiyonellik sunan model,GROHE CoolTouch teknolojisini de içinde barındırıyor. Termostatik batarya kartuşunun sola kaydırılması ile ünite içindeki sıcak su kanalı kısaltılarak krom yüzeydeki yanma riski de ortadan kaldırılmış oluyor.Yeni gelişen yalıtkan halka sayesinde de sıcak suyu termostatik bataryanın gövdesinden uzak tutarak yüzeyin ısınmasını önlüyor.

Kontrollü sıcaklık
Yeni ürünün en dikkat çeken özelliklerinden biri ise Safe Stop düğmesi. Çünkü bu düğme özellikle de çocuk ve yaşlıları yanlışlıkla sıcaklığı artırarak yanmaktan koruyor. Ürünün bir diğer güven verici özelliği ise ıslak ve sabunlu ellerle bile güvenli kullanıma imkân veren vidayla sabitlenmiş kumanda kolları da bulundurması.Kullanımı sembollerle de desteklenerek anlatılmış.Hacim kontrol kumandasında bulunan EcoButton düğmesi, duşun su tüketimini yüzde 50’ye varan oranlarda azaltırken, tasarruf sağlıyor. Ayrıca sıcaklık ayarlandıktan sonra termostatik batarya, su borularındaki her türlü basınç değişikliğini dengeleyerek duş boyunca bu sıcaklığı sabit tutuyor.Tüm bunlara ek olarak banyo termostatik bataryasının hacim kontrol kumandası, küvet doldurma ile duş modu arasında pürüzsüz ve ekonomik geçiş sağlayan AquadimmerEco mekanizmasını sunuyor. En önemlisi, Grohtherm 1000 New, tercih edilen sıcaklık ayarını ararken sıcaklığın su israf etmeksizin doğru şekilde ve anında ayarlanmasına imkan veren GROHE TurboStat teknolojisine de sahip.
Tüm Grohtherm 1000 New yelpazesi,hem küvet ve duş montajı için hem de merkezi termostat ve kapama valfi olarak kullanım için uygun.Duş ve banyo versiyonları üzerindeki SafeStop Düğmesi ve EcoButton ile banyo versiyonundaki AquaDimmer fonksiyonu da eklenmiş Ankastre duş ve banyo termostatik bataryalarının en güvenli ve anlaşılır montaj işlemi için tasarlanan GROHE Rapido T, evrensel gövde kullanılarak gerçekleştirilebiliyor.
Grohtherm 800 ise ise çok sayıda katma değerli fonksiyon ve özellik ile dolu giriş düzeyi bir model.Cazip fiyatının yanı sıra, GROHE TurboStat teknolojisi, sürdürülebilir GROHE EcoJoy teknolojisi, GROHE SafeStopdüğmesi, EasyLogic kullanıcı kılavuzluğu ve ergonomik kanatçıklı kumanda kolları ile de beğeni topluyor. 40 milimetre çapa sahip ince gövdesi ile çok sayıdaki farklı dekora uyum sağlayan model, mimar ve planlamacılara modern banyo tasarımlarında büyük bir özgürlük sağlıyor.

Grohtherm 1000 Cosmopolitan M ise popüler minimalist tasarımını korurken; güvenilir ve kaymayan yüksek kaliteli kumanda kolları ile de günlük kullanım konforunun artmasını sağlıyor.