Yapı malzemeleri alanında Avrupa markalarından biri olan Baumit, Su Yalıtım ürünleri ile ıslak hacimlerde de yalıtım kalitesini ortaya koyuyor.

Baumit Su Yalıtım Ürünleri ile Güvenli Projeler
Islak hacimlerde fayans, seramik ve benzeri karo uygulamaları yapmadan önce su izolasyonunun sağlanması son derece önemli. Bu nedenle iç mekanlardaki banyo, tuvalet veya duş gibi ıslak hacimlerin su yalıtımı için; dış mekanlarda süs ve yüzme havuzları, su depoları ve üzeri açık kalacak alanlardaki su yalıtımı için doğru ürünlerin seçilmesi gerekiyor. Bütün kullanım amaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan Baumit ürünleri su yalıtımı uygulamalarında güvenle kullanılabiliyor.

Baumit Su Yalıtımı ürünlerine yeni eklenen Protect 2K, Protect 2K Elastic ve Protect 2K Elastic UV ürünleri tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde, zeminde ve duvarda kullanılabiliyor. Çift bileşenli su yalıtım malzemesi olarak sunulan ürünler aynı zamanda içme suyu depolarında da güvenli kullanım sağlıyor.

Çimento ve sentetik reçine esaslı, çift bileşenli, tam elastik, su yalıtım malzemesi olan Protect 2K Elastic, tam elastik yapısı ile her iklim koşuluna uygunluk gösteriyor. Elastik yapısı sayesinde çatlak köprüleme özelliği yükseliyor ve sıcaklık değişimlerinde sıfır yüzey gerilimi yaşanıyor.

Protect 2K Elastic, iç mekan ıslak hacimlerde, su altında kalan alanlarda (yüzme havuzu, içme suyu depolama tankı, vb.), balkonlarda, teraslarda, temel ve perde duvarlarında, yüksek elastikiyet gerektiren yaya ve yük trafiği ortamlarında, tuz seviyesinin yüksek olduğu korozif ortamlarda, dış cephelerde doğrudan kaplama malzemelenin altına, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanabiliyor.

Protect 2K Elastic Teknik Özellikler
Renk: Gri
Su Geçirimsizlik ≥ 5 bar (pozitif)
Yapışma Mukavemeti: ≥ 1,0 N/mm2 (EN 1542)
Isıl Yaşlandırma Sonrası Yapışma Dayanımı: ≥ 1,00 N/mm2 (EN 1062-11/EN 1542)
Su Buharı Geçirgenliği: Sınıf I; Sd < 5 (EN ISO 7783-2) Kapiler Su Emme Değeri: ≤ 0,1 kg/m2h0,5 (EN 1062-3) Yangına Tepki: C s1 d0 Karışım oranı: 20 kg toz + 10 kg sıvı Minimum katman kalınlığı: min. 3,0 mm Tüketim: Yaklaşık 1,5 kg/m² (1 mm uygulama için) Raf ömrü: Açılmamış ambalajında ve kuru ortamda 12 ay Ambalaj: 30 kg set