Emlak Konut’un İzmir Konak 2. etap arsası bugün saat 14:30’da ihaleye çıkıyor…

Emlak Konut İzmir Konak 2. etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin birinci oturumu bugün gerçekleşecek. İhale saat 14:30’da Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü İhale Salonu’nda yapılacak.

2 oturumdan oluşan ihalenin nihai sonucunu belirleyecek olan ikinci oturumu önümüzdeki günlerde Emlak Konut tarafından açıklanacak olan bir tarihte gerçekleştirilecek.

Toplam 78 bin 558 metrekare alana sahip olan Emlak Konut İzmir Konak 2. etap arsasında 43 bin 156 metrekare ticaret+tuzim+konut alanı, 5 bin 275 metrekare özel eğitim tesis alanı, 5 bin 590 metrekare eğitim tesis alanı ve 4 bin 537 metrekare park alanı bulunuyor.

Plan Notları ile İlgili Bilgiler:
• Ticaret+Turizm+Konut Alanlarında; alışveriş merkezleri, eğlence yerleri, her türlü ticaret ve turizm tesisi, otel, motel vb. konaklama tesisleri, kreş, yurt, kültürel tesis, özel sağlık tesisi, ofis, büro ve yönetim merkezleri, konut ve rezidans yer alabilir. Ayrı ayrı kişi ya da kuruluşlarca kullanılacak biçimde büro, ofis vb. nin yapılacağı yapılarda 100 metrekareden küçük, 5 bin metrekareden büyük bağımsız bölüm yapılamaz.
• Bu alanlarda emsale esas inşaat alanının yüzde 5’i kültürel işlevler (halka açık kütüphaneler, konferans salonları, müzeler, sanat galerileri, oditoryumlar, sergi ve fuar salonları, sinema ve tiyatro salonları, tören salonları vb.) olarak ayrılacak olup, bir ya da birkaçı bir arada kullanılabilir. Kültür kullanımına ayrılan alanlarda daha sonra fonksiyon değişikliği yapılamaz.
• Bu alanlarda Turizm+Kültür kullanımı (her iki kullanım da yer almak kaydıyla) emsale esas inşaat alanının yüzde 15’inden az olamaz.
• Bu alanlarda yapı inşaat alanının yüzde 40’ına kadar konut yapılabilir.
• Yapılacak imar uygulaması sonucu oluşacak özel mülkiyete konu fonksiyon alanlarının emsal inşaat alanı hesabı; plan notlarında açıklandığı gibidir.

Maide KARADAĞ/Emlakmetrekare.com