Bursa Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye bünyesinde oluşturulan proje ekibinin ilk etap toplu konut projeleri çalışmalarını tamamladığını müjdeledi.

Yoğun bir çalışma sonrasında ortaya çıkan birinci etap toplu konut çalışması projelerinde ihale aşamasına gelindiğini vurgulayan Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli ve Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Gülşen Uslu ile birlikte proje ekibini kutladı.

Cihatlı Mahallesi bölgesinde etaplar halinde yapılacak olan Toplu Konut çalışmasının tamamının 970 konuttan oluştuğunu ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 224 konutluk ilk etap çalışmalarının projelerinin hazır hale geldiğini kaydetti. 6’şar katlı, kaloriferli, ayrık nizam, asansörlü ve otoparklı toplu konut projesinin ayrıca deniz manzaralı ve ticaret alanları ile sosyal donatı alanlarıyla çevrili olacağını bildiren Refik Yılmaz, “Proje ekibimizi tebrik ediyordum. Yoğun bir çalışma sonrasında ilk etap projelendirmeyi tamamladılar. Projelerimiz ihale aşamasına geldi. En kısa sürede temel atmayı düşünüyoruz. Bu arada ikinci etap projelendirme çalışmaları da başladı. Cihatlı Mahallesi bölgesinde, örnek bir mahalle oluşturacağız. İlçemize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Proje çalışmalarında, Belediyenin kendi bünyesindeki İmar İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli ve Meclis İmar Komisyonu Başkanı Gülşen Uslu’nun da büyük emekleri olduğunu anlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bir çok belediyeye örnek olacak, özenli ve detaylı çalışmanın ortaya çıkmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.

Gemlik Belediyesi