Sur Yapı, Antalya Kepez-Santral bölgesinde yeni bir kentsel dönüşüm projesine başlıyor. 1 milyon 400 bin metrekare arsa büyüklüğüne sahip proje, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Sur Yapı birlikteliğiyle yükselecek.

15 bin konutun yer alacağı projenin içerisinde bulunacak okullar, kültürel alanlar, sağlık tesis alanları, ofisler ve ticari alanlar ile tam bir yaşam kompleksi inşa edilecek.

Tüm dönüşüm projelerine de örnek olması hedeflenen projede araziden çıkarılan hafriyat geri dönüştürülerek proje yapımında kullanılacak. Günde ortalama 1800 ton molozun dönüştürüldüğü projede toplam 260 bin metrekare de yeşil alan bulunacak.

Projenin tüm Türkiye’ye hitap ettiğini vurgulayan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Sur Yapı olarak kentsel dönüşüm kanunu yürürlüğe girdiğinden itibaren bu alanda çalışmalarımıza başladık ve konuya sosyal sorumluluk anlayışıyla yaklaştık. Ülkemizin önemli sorunlarından biri olan çarpık yapılaşma ve depreme dayanıklı olmayan yapı stokunun yenilenmesi için kentsel dönüşüm büyük önem arz ediyor. Birçok bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarında bulunduk ve halen devam ediyoruz. Antalya Kepez-Santral bölgesinde üstlenmiş olduğumuz kentsel dönüşüm projesi için heyecan duyuyoruz. Projeyle Antalya’ya katma değer sağlanmış olacak” dedi.

Sur Yapı öncelikli olarak 3 bin 267 hak sahibinin evlerini dönüştürerek 2019’a kadar teslim edecek. Projenin kalan konutları ise 8 yıl içerisinde tamamlanmış olacak.

Milliyet