Türk gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşlarından Dumankaya İnşaat ile Ortadoğu’nun ünlü gayrimenkul markası Al Mazaya Ritim İstanbul projesi kapsamında bir araya geliyor.
Maltepe’de hayata geçirilen Ritim İstanbul projesiyle Maltepe İstanbul‘un iş, yaşam ve kültür merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Yapılan ortak basın toplantısında Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya “Al Mazaya ile yaptığımız ortaklıkla şirketi daha başarılı noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Bundan sonra dünyadaki gelişmelere paralel olarak yatırımlarımızda çevreci, ekonomik ve rekabetçi olacak; yönetim süreçlerimizde sürekliliği ve verimliliği esas alacağız. Alternatif pazarlar oluşturma çabamızı 2015 ve sonrasında da sürdüreceğiz. Bu çerçevede yüzümüzü yurtdışına çevireceğiz”, dedi.
Al Mazaya Grup CEO’su İbrahim Saqabi ise şunları söyledi: “Al Mazaya olarak aldığımız yatırım kararı dolayısıyla oldukça heyecanlıyız. Ritim İstanbul, Anadolu Yakası’nda mükemmel bir konuma sahip prestijli projelerden biri konumunda. Dumankaya ve Al Mazaya’nın Ritim İstanbul için birlikte başarılı bir şekilde çalışacaklarına gönülden inanıyorum.”
Toplantıda konuşan Al Mazaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rashid Al Nafisi de projeyi duyururken projeye çok güvendiklerini ve projenin yapılabilirlik kıstaslarını göz önüne alarak ve öngörülebilir yatırım çalışmaları sonucu bu kararı aldıklarını bildirdi. Projenin sadece Türkiye’ye değil Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Bahreyn’i sınırlarına da ulaşacağını belirten Al Nafisi kampanyanın geniş çapta olacağını dile getirdi.
Dumankaya İnşaat Başkan Vekili Barış Dumankaya ise, toplantıda şunları dile getirdi:“Türkiye inşaat sektöründeki büyümeye paralel olarak yapılan bu ortaklık çerçevesinde marka projeleri hayata geçirdik1 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip Al Mazaya gibi önemli bir yapının Türkiye’deki ilk yatırımını hayata geçirdik. Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup olarak Türkiye’de pek çok yeni projeyi hayata geçirmek için araştırmalarımız devam ediyor.” dedi.
Türkiye de inşaat sektörünün büyümesine paralel olarak söz konusu proje ile Türkiye ekonomisine maksimum fayda sağlanması hedefleniyor.
134.730 m2 satılabilir inşaat alanı üzerinde yer alacak proje, 863 rezidans, 250 home Office, 114 ticari ofis ve 146 mağaza iş yerinden oluşuyor.Projenin toplam yatırım değeri ise 800 milyon TL.
Modern mimarisinin yanında adalar manzarası ile daha çekici hale gelen proje, cadde mağazaları, süpermarket, ofis ve bürolar, açık yüzme havuzları, Athletic-o Sports Club spor merkezi, auto showroom ile lüksü ayağınıza getiriyor. Cadde mağazaları zemin katta yer alacak projede, kat bahçelerinin bulunduğu ara katlara dinlenme alanları düşünülmüş.Bu katlarda dinlenmenin alanlarının yanı sıra son derece şık lobi alanları,keyifli yemek için restoran,lounge ve seyir terası olarak ayrılmış alanlar mevcut.
Maltepe’ye estetik ve kaliteyi vadeden bu proje ile cadde mağazaları, süpermarket, ofis ve bürolar, açık yüzme havuzları, Athletic-o Sports Club spor merkezi, auto showroomlar yer alacak.
Diğer yandan proje içinde bulunan , konferans salonu ve sanat galerisi kültür ve sanatı eve getiriyor.
Oluşturulan bu işbirliği çerçevesinde hedef marka şehir İstanbul’u yükseltmek ve ekonomiye maksimum fayda sağlamak.