İnşaat sektörünün öncü markası Demir İnşaat’ın, İstanbul Büyükçekmece’deki projesi ‘Demir La Vida’ tüm hızıyla yükseliyor.
Son yıllarda büyük projelere yakınlığı ile dikkat çeken Büyükçekmece’de akıllı ev teknolojileri ile kaliteyi birleştiren Demir İnşaat, projesinde hızla ilerliyor.Çeşitli bankaların garantörlüğünde 12 aydan 120 aya kadar değişen çeşitli vadelerle konut kredisi alabilen tüketiciler, akıllı ev teknolojisinin keyfini çıkarabilecek.Tablet ve akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılan “Akıllı Ev Sistemi” ile tek tuşla evin tüm elektrik sistemi ve bağlı bulunan aygıtların durumu, perdeler, ocak ve fırınların zaman ayarı, ısıtma ve soğutması ayarlanabilir şekilde kullanıcısına hizmet edecek.
Ortadoğu’nun en çok tanınan ve bilinen konut projesi olarak dikkat çeken Demir La Vida, Kuzey Marmara Otoyolu ve üçüncü havalimanı gibi büyük yatırımlarla yıldızı parlayan Büyükçekmece’de, 5 blokta 379 konut ve 30 ticari ünite olarak inşa ediliyor. Avrupalı ve Ortadoğulu zenginlerin de ilgisini çeken proje yabancılar tarafından da oldukça ilgi gördü. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, hızlı bir şekilde devam eden projenin Avrupalı ve Ortadoğulu zenginlerin de tercihi olduğunu belirterek ‘. Projede şu ana kadar yapılan satışların yüzde 60’ı yabancılara yapıldı.’dedi.
İspanyolca “hayat” anlamına gelen “La Vida”dan adını alan proje, yüzme havuzları, yürüyüş yolları, geniş sosyal alanları gibi yaşamı kolaylaştıracak detaylarla farklılaştırıldı. Bunların yanı sıra Büyükçekmece koyu ve göl manzarasına hakim Demir La Vida’nın yüzde 76’sı yeşil alandan oluşuyor. Deniz ve göl manzarası hemen her kattan seyredilen Demir La Vida’da daire fiyatları 365 bin TL’den başlıyor. Büyüklükleri 61 ila 500 metrekare arasında değişen 379 adet konut yer alan Demir La Vida içerisindeki oyun alanları ile anne babaların da, miniklerin de rahat etmesi tasarlanmış.Yapımına Nisan 2014’te başlanan ve projenin önümüzdeki yıl içerisinde teslim edilmesi hedefleniyor.