DAP Yapı’nın Taksim’de geliştirdiği yeni projesi Petek Residence’ın tanıtımı için basınla bir araya gelen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Sat-Yap değil, yaptık satıyoruz. Bir dönüşüm arazi üzerinde geliştirdiğimiz projemizde özellikle Azerbaycan ve Türk cumhuriyetlerinden rağbet gördük.” dedi.

Yüksek binanın yasak olmasından dolayı yer kazanmak amacıyla Gaudi’nin eserlerinden esinlenerek bal peteği fikriyle tasarlanan Residence’ın fiyatları 7 yüz bin dolardan başlayarak 2 bin 5 yüz dolar taksitle, 72 ay vade ve sıfır faizle satışa sunuluyor. İçinde 15 ofis, 5 mağaza ve 112 rezidans barındırarak 132 bağımsız bölgeden oluştuğunu söyleyen Yılmaz, projeye 450 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını açıkladı.

Önümüzdeki dönemde Acıbadem, Beykoz ve Maslak’ta yeni projelere başlayacaklarını dile getiren Yılmaz, yabancıya mülk satışının önünün açılmasının ve ülke tanıtımlarının artması için Bakanlığa istekte bulunduklarını söyledi. Aynı zamanda Yılmaz, gerekeli düzenlemeler yapıldıktan sonra şu an ortalama 5 milyar dolar olan yabancıya satışımızın 16 milyar dolara çıkabileceğini sözlerine ekledi. Projenin yüzde 58’inin satışının yapıldığını açıklayan Yılmaz, DAP Yapı’nın 4 sene içinde 10’dan fazla uçak pisti alanı yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Zaman