Diyanet Eğitim Merkezi’nin süresinden önce de teslim edilebileceğini ifade eden Yazıcı, “Seksenin üzerinde insanın çalıştığı inşattaki çalışmalar durmaksızın devam ediyor.

Yüklenici alt firmanın işi bırakması ve işçilere bir miktar borç bırakması nedeniyle inşatta sıkıntı var gibi mütalaa edilse de asıl yüklenici firma işi tekrar deruhte etti ve inşaatın seyrinde herhangi bir gerileme olmadı” dedi.

Diyanet Eğitim Merkezi’nin Yozgat’ın tanıtımı ve kalkınmasına iyi bir örnek olacağını belirten Yazıcı, şunları kaydetti:”Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin kullanıldığı bu güzel eserin bir yıl içerisinde bitmesini beklemekteyiz. Yozgat’ın kendi kabuğunu çatlatma, müreffeh iller arasında yerini alma noktasında çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. İlimizin her köşesinde, il merkezi ve ilçelerde hummalı bir şekilde devam eden yatırımların, gerek ödenek gerekse imalat yönünden bir sıkıntısı olmadığını belirtmek isterim. Mevsim şartları nedeniyle bir yavaşlama söz konusu olsa da her gün daha iyiyi yakalamaktayız.”

Toplamda 23 milyon liraya mal olacak 38 bin metrekarelik alanda kurulan eğitim merkezi bünyesinde, otel, derslikler, kütüphane, konferans salonu, lojmanlar bulanacak ve 300 kişi aynı anda eğitim görebilecek.

Radikal