Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 43’üncü sırada yer alan Yıldız Entegre, sektörün en önemli buluşmalarından Domotex Fuarı’nda yeni yatırımlarına vurgu yaptı.

Şirketin İcra Kurulu Başkanı Hakkı Yıldız, “Türkiye’de daha önce üretilmeyen katma değerli ürünlere yöneliyoruz. Bu yeni üretim kollarımız ülkemizin ihracat hedefi açısından da önem taşıyor olacak” dedi.

Her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen ve sektörün dünyadaki en önemli buluşmasından biri olarak adlandırılan Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na bu yıl, 60 farklı ülkeden 1.400’e yakın şirket katıldı. Yakın gelecekte pazarı etkileyecek yenilikler ve trendlerin sergilendiği fuara, Türkiye’nin Yonga levha ve MDF sektöründeki pazar lideri Yıldız Entegre damgasını vurdu.

Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Asya’dan Amerika’ya ve Afrika’ya uzanan coğrafyadan firmaların katıldığı fuarda yer alan Yıldız Entegre, Varioclick markası adı altında en yeni laminat parke ürünleri ve Variodor markası altındaki kapı modelleriyle büyük ilgi çekti.

“DAHA ÖNCE ÜRETİLMEMİŞE YÖNELECEĞİZ”
Bu fuarın Türkiye’nin öncü markalarına, ürünlerini yabancı pazarlara tanıtma konusunda büyük bir fırsat sağladığını belirten Yıldız Entegre İcra Kurulu Başkanı Hakkı Yıldız, “Yıldız Entegre olarak biz de yurtdışına açılım planlarımızı büyütüyoruz. Bugün Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 43’üncü sırada yer alan firma olarak, yurtdışında satın alma ve yeni pazarlara ihracat fırsatlarını gözlemliyoruz. Bu nedenle Domotex bizim en yeni teknolojilerimizi sergilememiz için iyi bir platformdur” dedi. 2015’te yurt içinde ve dışında yeni yatırımlara da hazırlandıklarını belirten Yıldız, “Türkiye’de daha önce üretilmeyen katma değerli ürünlere yöneliyoruz. Bu yeni üretim kollarımız ülkemizin ihracat hedefi açısından da önem taşıyor olacak” diye ekledi.