Şişecam Düzcam, bu yıl 39’uncu kez düzenlenen ve var olduğu sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2016’da cephe camlarından dekorasyona, emniyet ve güvenlikten gürültü kontrolüne kadar bir çok ürününü ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Fuar kapsamında ayrıca ünlü tasarımcı Tamer Nakışçı da Şişecam Düzcam’ın desteğiyle katıldığı Design Harbour sergisindeki deneyimlerini video aracılığıyla paylaştı.

17.05.2016 – Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, bu yıl 39’uncu kez düzenlenen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2016’da yeni ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Yapı Endüstri Merkezi’nin 10-14 Mayıs 2016 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde düzenlediği fuara katılan Şişecam Düzcam; cephe camlarından dekorasyona, emniyet ve güvenlikten gürültü kontrolüne kadar farklı kullanım alanlarına yönelik birçok yeni ürününü tanıttı.

Şişecam Düzcam; fuar kapsamında salon 7’de, özel dekore edilen 190 metrekarelik standında ziyaretçileriyle buluştu. Şişecam Düzcam, fuar boyunca sadece ürünlerini tanıtmadı. Ayrıca, bu ürünlerin test edilmesini sağlayan özel alanıyla da fark yarattı. Ziyaretçiler, ‘Şişecam Akustik Lamine Cam Test Düzeneği’, ‘Şişecam Lamine Cam demosu’, Şişecam Ultra Clear Lamine Cam vitrin uygulamasıyla’ her ürünün son kullanıcıya nasıl ulaştığını ve bu ürünlerin farkını gözlemleme fırsatı yakaladı. Isıcam Sistemleri’nin soğuk etki test buzdolabı ve sıcak etki test ünitesi de fuarda yerini aldı. Ayrıca Isıcam S ve Isıcam K test düzenekleri ile ürünün güneş kontrol etkisini deneyimleme olanağı ziyaretçilere sunuldu.

Fuar kapsamında ünlü tasarımcı Tamer Nakışçı, Şişecam Düzcam desteğiyle katıldığı ve sadece Şişecam Düzcam ürünlerini kullanarak tasarladığı Mirage adlı enstalasyonu sergilediği Design Harbour Sergisi ve Hong Kong fuarlarındaki deneyimlerini video aracılığıyla paylaştı. Şişecam Düzcam ayrıca, “Word Portrait” etkinliği ile ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı.

Prestijli projelerde yaşam bulan cephe camlarının drone çekimlerinden derlenen video ile ziyaretçilere tanıtılmıştır.