Manisa’da 1 milyon metrekare alanda faaliyet gösteren Vestel City’e Japonya’dan iki mükemmellik ödülü geldi.

Vestel Elektronik ve Vestel Beyaz Eşya, Vestel City’deki toplam 10 fabrikasıyla Japonya’dan iki ayrı mükemmellik ödülü aldı. JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından her yıl Japonya’nın Kyoto şehrinde düzenlenen törende Vestel, Toplam Üretken Bakım (Total Productive Maintenance – TPM) çalışmalarını dünyada en iyi şekilde uygulayan şirketlerden olduğu için ödüllere layık görüldü. JPIM’de Vestel Elektronik, TPM çalışmaları alanında bir üst seviyeye taşıdığı başarısıyla Mükemmel Fabrika Süreklilik Ödülü’ne layık görülürken, Vestel Beyaz Eşya da Mükemmel Fabrika Ödülü’nü kazandı.

Vestel Elektronik, ilk Mükemmel Fabrika Ödülü’nü TPM çalışmalarıyla çevrim maliyetini 3 yılda yüzde 30 azaltarak, 2012 yılında kazandı. Vestel Elektronik, ödülün ardından geliştirerek devam ettirdiği çalışmalarla başarı çıtasını yükselterek “Mükemmel Fabrika Süreklilik” ödülünü hanesine yazdırdı.

Vestel Beyaz Eşya ise aynı anda buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, klima ve fırın fabrikalarında yürütülen TPM faaliyetleri sonucunda “Mükemmel Fabrika” ödülünün sahibi oldu. Vestel, beyaz eşya sektöründe 5 ayrı fabrikayla bu ödüle aynı anda layık görülen ilk firma olarak dünya çapında bir başarıya imza attı.

Vestel, “Bizim Fabrikamız, Bizim Makinamız, Bizim Ürünümüz” sloganıyla yürüttüğü üretim verimliliğini en üst düzeye çıkarma, kayıpları en aza indirme, makina etkinliğini ve hat verimliliğini artırma çalışmalarıyla bu ödüllere layık görüldü.
www.teknokulis.com