Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi olan Özen Kuzu; “”Vatandaşlık hakkı ile konut satışlarını 50 milyar dolara çıkarırız” dedi..

Türkiye’nin siyasi lideri sayesinde son 14 yılda çok güçlü bir performans sergilediğini söyleyen Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Ekonomik anlamda ülkemiz bir çağ atladı. Bölgesel ve küresel konularda ülkemizin aktif rol oynaması, uluslararası bazı çevrelerde pek hoş karşılanmadı. Bunun sonucunda ülkeyi zayıflatma çabasına girdiler. Son 4 yılda farklı şekilde gerçekleşen eylemlerini gördük” dedi. Kuzu, şöyle devam etti: “Siyasi iktidarımızın ve demokratik düzenin yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Türkiye’nin yakın gelecekte bu tür saldırıları bertaraf etmiş bir şekilde, büyüme ve gelişme yolunda dimdik adımlarla ilerlemeye devam edeceğine inancımız tam” diye konuştu.

ÜLKENİN REFAHI ÖN PLANDA TUTULMALI
Terörün en büyük hedeflerinden birinin toplumun geleceğe olan inancını kırmak ve toplumu ekonomik, siyasi, toplumsal anlamda zayıflatmak olduğunu anlatan Kuzu, “Ekonomik hayatımızın etkilenmememesi için yatırımlarımıza devam etmeye ve istihdam yaratmaya var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya da emin adımlarla devam edeceğiz” dedi. Kuzu, işbirliği içinde oldukları yatırımcılara her fırsatta Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye ve siyasi yapıya sahip olduğunu anlattıklarını kaydederek, “Ülkenin refahı için çalışıyor ve refahın toplumun tabanına yayılmasında üzerimize düşen görevi her zaman yapacağımızı temin ediyoruz” dedi.

2023 HEDEFLERİ İÇİN SEKTÖR ÖNEMLİ
Türkiye’nin 2023 yılı için inanılmaz bir vizyona sahip olduğunu belirten Özen Kuzu, “İktidar, iş dünyası ve kamuoyu bu vizyonun gerçekleşmesi konusunda güçlü ve inançlı. Biz gayrimenkul alanında 2023’te ihracatın 500 milyar dolar seviyelerine çıkartılması hedefinde elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Yabancıya konut satışını yıllık 20-30 hatta 50 milyar dolara çıkarmanın Türkiye için zor olmadığını belirten Kuzu, “Bu insanlara yatırımları karşılığında ülkemizde oturma, vatandaşlık hakkı tanınması çok güzel bir gelişme. 2023 hedeflerine ekonomik olarak ulaşmada gayrimenkul sektörünün ciddi bir oranda payı olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE MARKA ÜLKE
Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için ilgi gören marka bir ülke olduğunu söyleyen Özen Kuzu, “Bu anlamda 2017 yılından sektör olarak büyük beklentilerimiz var. Yabancı vatandaşların konut alımı sonrası burada oturma ve vatandaşlık hakkı elde etmesine yönelik çalışmaların hızlanması gerekir” dedi. Yabancı yatırımcının bürokrasi işlerinin uzun sürmesinden dolayı ev almayı iki kez düşündüğünü söyleyen Kuzu, “Bunun yanında KDV oranlarının bir an önce düşürülmesi ve konut geliştiricileri için standartlar oluşturulması üzerinde çalışmalar yapılmalıdır. Sektör olarak yabancıya konut satışının bir ihracat kalemi gibi değerlendirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Sabah