Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Vadistanbul projesinin Bulvar etabında sona yaklaşıldı. Merakla beklenen AVM’nin kapıları 2017 Mart ayında açılacak.

Vadistanbul projesinin Bulvar etabında sona yaklaşıldı. Merakla beklenen AVM’nin kapıları 2017 Mart ayında açılacak. Vadistanbul Bulvar etabının açılış tarihini vermek ve Konut ile ofislerle ilgili satışların son durumunun paylaşılması için bugün Vadistanbul satış ofisinde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar,Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve proje Mimarı Murat Kader katıldı.

Ayazağa’da, Evyap Holding’e ait 424 bin metrekare alan üzerinde geliştirilen Vadistanbul’da; 1.900 konut, 103 bin metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi, 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan cadde mağazaları, restoranlar, 300 bin metrekare ofis alanı ile 25.500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor.

Sadabad Deresi etrafında inşa edilen proje yaşam ve alışveriş merkezleri olarak nitelendirilen Nişantaşı, İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi’nin alternatifi olarak geliştirildi.

100 milyon TL’ik altyapı yatırımı yapıldı
Toplantıda projeyi değerlendiren Süleyman Çetinsaya proje için ciddi bir altyapı yatırımı yaptıklarını belirterek, alt yapı çalışmalarına 100 milyon TL ödendiğini vurguladı. Konut, ofis ve işletmelerin daha iyi çalışması için bu alt yapı yatırımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Çetindaya projede 11 bin 500 adet araçlık otoparkın bulunduğunu da sözlerine ekledi.

‘Kiracının cebinde gözümüz yok’
Çetinsaya, AVM’deki mağaza anlaşmaları için çok dikkatli davrandıklarını belirtti ve konu ile ilgili ‘Kiracının cebinde gözümüz yok. Alabileceğimiz br kira olmalı ama biz ciro yaptıkça almalıyız diye düşünüyoruz’ dedi.

Ofislerin metrekaresi 3 bin 250 dolardan başlıyor
Projede 300 bin metrekare ofisin bulunduğunu ve 150 bin metrekare ofisin satışı tamamlandığını söyleyen Çetinsaya ofis metrekare fiyatlarının 3 bin 250 dolar ile 3 bin 750 dolar arasında değiştiğini de belitti.

‘Kente yeni bir cadde kazandırıyoruz’
AVM ile ilgili uzun bir değerlendirme yapan Alkaş, ‘4 yılı bulan bu ortak çalışma sürecimizde biz çok heyecanlıydık. Kentesel dönüşümün nasıl olabileceğini hep birlikte izledik. Bizim işimiz yeni mekanlar oluşturmak ve her zaman bunun en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Burası 4. nesil AVM olara yükseliyor. Dünyanın her yerinden örnekleri incelemeye gittik. Çok farklı uluslar arası markalarla anlaşmalarımız da sürüyor. Ama olmazsa olmazımız bu projede boş vakitlerin geçirileceği yeme içme birimleri olacak. Çocuklu ailelerin çocukları ile birlikte gelip güzel zamanlar geçirmesini kurguluyoruz. Kente yeni bir cadde kazandırıyoruz.’ açıklamasını yaptı.

‘Arazide 1 tane ağaç kesilmedi’
Projenin Mimarı Murat Kader ise, projenin, hakkında kitap oluşurulabilecek kadar detalı bir proje olduğunu vurgulayarak, ‘Arazinin bulunduğu yer çok enteresan. Film seti gibi. Şehirden hem bu kadar kopuk hem bu kadar yakın bir arsa olması İstanbul için bir mucize. Arazide 1 tane dahil ağaç kesilmedi’ dedi.

Açılışı Tarkan yapacak
Kale, Socar, Polimeks gibi değerli firmaların da blok satın aldığı Vadistanbul projesinden Tarkan’ın da ofis aldığı basına yansımıştı. Çetinsaya, önümüzdeki Mart ayında AVM’nin kurdelesini Tarkan’ın açacağını belirtti.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com