Üsküdar Bulgurlu’daki 29 bin 664 metrekarelik arazi İBB tarafından 385 milyon 643 bin 180 TL’lik tahmini bedelle ihaleye çıkarılıyor.

İstanbul’un Üsküdar ilçesi Bulgurlu Mahallesi’nde İGDAŞ İkmal Müdürlüğü’nün bulunduğu ve pazar alanı olarak da kullanılan İBB mülkiyetindeki 29 bin 664 metrekarelik arazi için bugün saat 13.00’da ihale düzenlenecek.

Yaklaşık 30 dönümlük araziye imar planlarına göre AVM gibi ticari birimler, konut, özel ortaokul, sağlık tesisi, meydan ve park yapılabiliyor. Ünalan metro istasyonu ile Uzunçayır metrobüs durağının yakınındaki arazinin etrafında siteler ve AVM’ler bulunuyor. Arazinin tahmini bedeli 385 milyon 643 bin 180 lira, geçici teminat da 11 milyon 569 bin 295 lira olarak belirlendi. Arazi için bugün İBB Encümen Salonu’nda ihale düzenlenecek.

PROTESTO EDİLMİŞTİ
İBB’ye ait kamu arazisinin satışa çıkarılması Üsküdarlıların tepkisine neden olmuştu. Arazinin satışını engellemek için eylem yapan Üsküdar halkı, semt pazarı ve deprem toplanma alanı olarak kullanılan arazinin satışına karşı çıkıyor. CHP de satış ihalesinin iptali için yargıya başvuracağını açıklamıştı.