Assan Panel Çatıder işbirliği ile Işık Üniversitesi’nde başlattığı uygulamalı eğitimleri Namık Kemal Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi ile sürdürdü.

Kibar Holding şirketlerinden Assan Panel Çatıder işbirliği ile Işık Üniversitesi’nde başlattığı uygulamalı eğitimleri Namık Kemal Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi ile sürdürdü. Üniversitelerin mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerine uygulamalı eğitim veren Assan Panel, öğrencilere endüstriyel çatı ve cephe kaplama malzemelerinin üstün performans özelliklerinin yanı sıra enerji tasarrufu sağlayan ürünlerin ülke ekonomisine sağladığı katkıyı anlattı.

Kibar Holding şirketlerinden Assan Panel, üniversitelerde başlattığı uygulamalı eğitimlere devam ediyor. Çatıder işbirliği ile yapılan eğitimler kapsamında Assan Panel, sırasıyla Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi ve Başkent Üniversitesi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi. Bu yıl 6 üniversitede yapılacak uygulamalı eğitimlere önümüzdeki yıllarda da devam edilecek.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde ısı, su, ses ve yangın yalıtımı konularında farkındalık oluşturmak amacıyla toplantılar da düzenleyen Assan Panel, bu yolla tüketicileri bilgilendiriyor. Assan Panel uzmanları yalıtım konusunda detaylı bilgiler verirken, sağladığı enerji tasarrufunun yanı sıra yüksek güvenlik standartlarını da anlattı.

Assan Panel; İstanbul Tuzla, İskenderun, Balıkesir ve Ürdün’de kurulu bulunan dört tesisinde yıllık toplam 9,5 milyon m² üretim gerçekleştiriyor. Yüksek güvenlik standartlarıyla ve çevreye duyarlı üretim anlayışıyla çalışan Assan Panel, ürünlerinde yangın güvenliği sağlayan poliüretan, PIR (poliizasiyanurat), taşyünü yalıtım malzemelerini kullanmaktadır.