ECE Holding tarafından satın alınarak Türk banyo gereçleri pazarıyla buluşturulan ISVEA; İtalyan tasarım kültürünü yurtiçine taşıyan bir marka olarak UNİCERA’ya damga vurdu.
Hem modern hem klasik çizgileri üzerinde taşıyan marka, 5 yeni seri ile UNİCERA’da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Regina serisi ile klasik italyan rüzgarı banyolarda esecek. İtalya’nın ünlü tasarım stüdyosu Meneghello&Paolelli Associati tarafından tasarlanan seride asma klozet, ve lavabolar var.
Lunna ise sınırları zorlayıcı nitelikte yuvarlaklaştırılmış hatlarla ikonik heykel görüntüsü oluşturuyor.Mükemmel küre formunda lavabo ve klozetlerin tasarımı Sabrina Selli’niye ait.
Emanuele Pangrazi tarafından tasarlanan vitrifiye seramik ve hi-tech ürünleri de yalın ve sade bir forma sahip.
Tasarımını yapılışındaki alevlerden alan Flamma serisi ise ,yıllardan beri ateşle var olan seramik sanatından yola çıkarak hazırlanmış. Enerjisini alevden alan Flamma ikonik lavabo ile hijyen açısından da avantaj sunuyor.
ISVEA’nın cleaRim WC teknolojisi ve SmartPlus teknolojisi ile “Mükemmel Klozet’’ tasarımı ile sağlığa zararlı organizmaların üremesine ve kir birikimine neden olan kanal ortadan kaldırılıyor. Bu klozet suyun sıcaklığını ve yönünü ayarlıyor, kötü kokuları anında emiyor, kendi kendini temizliyor ve üstelik bir de masaj yapıyor. Mükemmel klozetin özelliği bununla da sınırlı kalmıyor. Ayrıca,düşük enerji tüketimi, az su ve deterjan kullanımı nedeniyle tasarruf sağlayan klozet, enerji dostu yeşil ürünler arasına giriyor.
ISVEA İtalya CAO’su (Chief Administrative Officer) Alessio Scacaroni Türkiye pazar hedefleri konusunda şunları söyledi; “Türkiye’ye gelirken markamızın burada daha da büyüyeceğine ve Türkiye pazarının gücüne inandık. Roma’dan başlayıp Hattuşa’ya uzanan başarılı bir hikayesi var ISVEA’nın. Ve Hattuşa’dan da Singapur’a, Dubai’ye hatta Amerika’ya uzandık. 2015 ve 2016 yılı hedeflerimizde Amerika’ya olan ihracatımızı 5 kattan daha fazla artırarak bu büyük kıtada kalıcı bir büyüme yakalamak var. Biz bu hikayenin sınırlarını giderek zorluyor ve tüm dünyaya yaymak için çabalıyoruz. Mart ayında Frankfurt’ta düzenlenecek olan ISH Fuarı’na katılacağız. Bülent Onur’un da belirttiği gibi Türkiye’deki en önemli 3 oyuncudan biri olmak isterken Dünya hedefimizde de iddialıyız. 50 ülke 50 mağaza hedefini gerçekleştireceğiz” dedi.
ISVEA CEO’su N. Bülent Onur ise;”Vitrifiye seramik alanında dünyanın önde gelen ülkesi İtalya’da, karakteristik bir İtalyan üreticisi olan, pazarda ilk 10 üretici arasında yer alan ISVEA, Türk tüketicisinden kısa sürede çok iyi bir geri dönüş aldı. İtalya’nın tasarım, detaylar ve şıklık konularında kendini ispatlamış bir tarzı var ve bu tarzı en mükemmel ürünlerle buluşturmak adına çok titiz çalıştık. Tasarımın başındaki Ettore Giordano ve İtalya faaliyetlerimizi yürüten Dr. Alessio Scacaroni’ye Grubumuz adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Yeni her serimiz için dünyanın farklı bir yerinden ödül haberi alıyoruz. 2013 yılında Türkiye pazarına giriş yapan ISVEA, tasarım odaklı bir firma olarak kendisine farklı bir konum edinmeye çalışan üst segment pazara hitap eden ve yeni satış noktaları ile Türkiye’deki hızlı gelişimine devam eden bir markadır. Markamıza güveniyoruz, hedefimiz Türkiye pazarında da en çok beğenilen ve tercih edilen üç markadan biri olmak, Türkiye’de 30 olan satış noktamızı 50’ye çıkartmak. Ayrıca, ISVEA markalı ürünlerin yaklaşık yüzde 60’ını ihraç etmeyi planlıyoruz. ISVEA bugün 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor ve biz bu sayıyı 50’ye çıkarmayı planlıyoruz. Şu anda İtalya’daki satışlarımız 2013’ün 2 katı seviyesine geldi. Önümüzdeki yıllarda bu rakamın 2 kat daha artmasını hedefliyoruz ” dedi.
Ayrıca,ISVEA CDO’su Ettore Giordano, toplamda 15 uluslararası tasarım ödülü alarak bu alanda dünyanın en üst sıralarında olduklarını ve bunun kendisine gurur verdiğini vurguladı. ISVEA’nın tüm tasarım koordinasyonundan sorumlu olan Giordano, “Bu gördüğünüz stantta neredeyse 150’ye yakın sanat eseri bulunuyor. Gerek kendi tasarım ekibimiz gerekse birlikte çalıştığımız ünlü tasarımcılar ile müthiş bir uyum ve disiplin içinde çalışıyoruz. Tasarımı devam eden daha birçok eser bulunuyor, sürekli üretmeye devam ediyoruz” dedi.