Son dönemlerde hızlı bir büyüme yakalayan Türk restoran ve kafe markaları, 2018’de Suudi Arabistan’a çıkarma yapacak. Bu ülkede ilk kez düzenlenecek franchise fuarına hazırlanan markaların yüzde 95’inin kafe ve restoranlardan oluştuğu belirtildi.

Dönerden baklavacıya, kebaptan simitçiye kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteren Türk kafe ve restoranları 2018’de Suudi Arabistan’a çıkarma yapacak. Şubat ayı başında Suudi Arabistan’da ilk kez düzenlenecek olan franchise fuarına en az 30 Türk markasının katılması bekleniyor. Türkler oraya akın ediyor 2018de…
Bu markaların yüzde 95’ini ise restoran ve kafeler oluşturuyor. Son dönemde bu ülkede Türk gıda ürünlerine büyük bir ilgi olduğunu anlatan uzmanlar, “Türk kahvesi, baklava, çiğ köfte, döner, kebap ve pide markaları yurtdışında önemli işlere imza atıyorlar. Özellikle Suudi Arabistan bu alanda büyük bir fırsat oldu. Şubat ayı başında düzenlenecek franchise fuarından sonra bu ülkedeki Türk restoranlarının sayısının artması bekleniyor.

Sadece Suudi Arabistan’da 20’ye yakın Türk markasının bulunduğu belirtiliyor. Bu sayının 2018 sonunda ise 50’ye yaklaşacağı tahmin ediliyor” dedi.