Türkerler Holding hisse senetlerini satma kararı alındığına dair çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu…

Türkerler Holding, Türker Yatırım Holding A.Ş.’nin sahibi olduğu hisse senetlerini satma kararı aldığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Türkerler Holding’in KAP’a yaptığı açıklama şu şekilde;

“Bir internet sitesinde yer alan forumda bir kullanıcı tarafından Şirketimiz aktifinde bulunan Kartal arazisi ile ilgili olarak “Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarının kat karşılığı teklifler verdiği halde Şirketimizin bunları dikkate almadığı ve Şirketimizin büyük ortağı Türker Yatırım Holding A.Ş.’nin sahibi olduğu Şirketimiz hisse senetlerini satma kararı aldığı” yönünde iddialar yer almaktadır.

Şirketimiz, mevzuat uyarınca kamuya açıklanması gereken tüm hususları yazılı olarak ve zamanında açıklamakta olup bugün itibari ile kamuya açıklanmamış herhangi bir husus bulunmamakta olup, Şirketimizin büyük ortağı Türker Yatırım Holding A.Ş.’den 12.07.2017 tarih itibari ile alınmış olan bu konudaki açıklama aşağıda aynen yer almaktadır:

“Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanlığı’na
İstanbul

Şirketiniz ortaklarından biri ve bir internet sitesinde yer alan forumda bir kullanıcı tarafından Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş.’de sahip olduğumuz hisse senetlerinin bugünkü piyasa fiyatından çok daha yüksek fiyatlarla üçüncü şahıslara satılacağına dair iddialarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasını gerekli görüyoruz.
Şirketimiz Yönetim Kurulu, Türker Yatırım Holding A.Ş. portföyünde bulunan Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş. hisse senetlerinin toplu halde veya parça parça satışı için hiçbir karar almamış olup, hiçbir inşaat şirketi veya diğer üçüncü şahısla sözkonusu hisse senetlerinin satışı konusunda hiçbir görüşme yapılmamaktadır. Bu konuda şirketimize yöneltilen asılsız iddialarla ilgili olarak yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu bildirir, yukarıdaki açıklamamızın Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıklanması hususunda gereğini rica ederiz”