Türk Telekom ve PTT, yeni iş birlikleri için güçlerini birleştirdi. İki kurum, gayrimenkullerini en verimli şekilde değerlendirilmesi için bir ön protokol imzaladı. Gelirler ise yatırıma dönecek.

Türk Telekom ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş (PTT), PTTCell ile beş yıldır mobil iletişim alanında devam eden işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda iki kurum güçlerini bir kez daha birleştirerek, sahip oldukları gayrimenkullerin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve finansal kazanım elde edilmesi amacıyla yeni ‘Gayrimenkul Değerleme ve İşbirliği Ön Protokolü’ imzaladı.

GYO KURma planı da var

Bu doğrultuda Türk Telekom ve PTT ortaklığında bir şirket veya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kurulması planlanıyor. Bu yolla elde edilecek ilave finansal kazanımlarla, iki şirket e-ticaret ile lojistik gibi alanlarda yeni ortak girişimler kuracaklar. Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany; gerçekleştirecekleri yeni iş birliği sayesinde her iki şirketin de büyük kazanımlar sağlayacağını belirterek, “PTT ile hayata geçireceğimiz yeni iş birliğini, iki şirket arasında yıllardır devam eden sinerjinin en önemli meyvelerinden biri olarak görüyoruz” dedi.

Büyük fayda sağlar

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği (UPU) İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik ise “Bu iş birliği, iki köklü kurumumuzun faaliyet ve hizmetlerine önemli faydalar sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Birlikte yeni projeler yolda

Doany, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradan elde edilecek kazanımlarla, e-ticaret ile lojistik gibi alanlarda PTT ile yeni stratejik ortaklıklara imza atacağız. Önümüzdeki günlerde yeni ortak projelerimiz sürecek.”

Akşam