Fas Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı, kapılarını lider Türk tekstil firmalarının katılımı ile 10 Mart 2015’te on binlerce ziyaretçiye açtı.
Fas Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı, kapılarını lider Türk tekstil firmalarının katılımı ile 10 Mart 2015’te on binlerce ziyaretçiye açtı. Pyramids Grup Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Fas ekonomisinin ticaret merkezindeki Kazablanka’da gerçekleşen fuara 55 lider Türk tekstil firması katıldı.

Türkiye’nin tekstil sektöründeki Almanya’dan sonra ikinci ihracat ortağı olan Fas’ın Tekstil ve Hazır Giyim Fuarları’na ev sahipliği yapması, bölgedeki Türk tekstil ticaretini uluslararası platformda bir üst boyuta taşımış oldu. Fuarı OTİAD, İSİAD, TUFİAD, MESİAD ve KYSD’nin de aralarında olduğu Türkiye’nin en büyük tekstil ve hazır giyim dernekleri destekledi.

Türkiye’nin İstanbul, Bursa, Gaziantep, Kahramanmaraş, İzmir, Tekirdağ gibi önemli tekstil kentlerinden 55 lider Türk firması Fas Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı’nda çıkarma yaptı. Ayrıca fuar, sektörün dünya çapında önde gelen kuruluşlarını, profesyonellerini ve alım heyetlerini Türk ve yabancı katılımcılarla buluşturdu.

Toplamda 200 Türk ve yabancı katılımcının yerini aldığı fuara moda, hazır giyim, tekstil, aksesuar, kumaş sektörlerinin önde gelen Türk üretici firmaların yanı sıra Portekiz, İspanya, İtalya, Mısır, Dubai, Hindistan, Pakistan, Çin, Kuveyt ve Lübnan’dan da önemli üretici firmaların katılımı gerçekleşti. Fuar kapanışına kadar 40 bin profesyonel alıcının ziyareti bekleniyor.

AÇILIŞ SEROMONİSİNDE BAKANLAR VE SEKTÖRÜN LİDERLERİ BİR ARAYA GELDİ

Pyramids International Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed El Sherif Hashem’in konuşmasıyla başlayan Fuar Açılış Seremonisi; Fas-Pakistan Büyükelçisi M. Mohammad Waheed-ul Hassan’ın; Dayanışma, Aile ve Kalkınma Bakanı Bassima Hakkaoi’nın; Zanaat, Sosyal Ekonomi ve Dayanışma Bakanı Fatima Marouane’nin; Fas Dış İşler ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Mbarka Bouaida’nın ve son olarak Mısır Büyükelçisi Ahmed Ehab Gamal El Dine’nin konuşmalarıyla devam etti. Ayrıca Fas-Türk Büyükelçisi Ethem Barkan Öz’ün de bugün fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Haberler.com