Yatırımın yeni gözdesi Ankara Mamak, yeni projelere ev sahipliği yapıyor.
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD)Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret ederek ondan yeni projesi için destek istedi. Naslı, Ankara’nın giderek büyüyen gücü Mamak’ta bir yatırım projesi düşündüklerini söyleyerek, Başkan Akgül’e ile fikir alışverişinde bulundular. Başkan Akgül ise Kutludüğün ve Ortaköy de yatırım yapilabileceğini belirterek, destek konusunda da söz verdi.
Naslı, ziyarette yaptığı konuşmada, 850 üyesi bulunan TÜGİAD’ın 500 bin kişilik bir istihdam gücünü ve 18 milyar dolarlık ihracat hacmini temsil ettiğini söyleyerek Mamak’taki gelişmelerin tüm iş dünyasının dikkatini çektiğini belirtti.
Buluşmada yeni terminal projesi hakkında da bilgiler veren Akgül, “Terminal binası hemen hemen AŞTİ büyüklüğünde olacak. Terminal bittiğinde insanları buraya aktaracak bir toplu taşıma projesi gerekiyor. Her zaman daha kalıcı olduğu için biz metroyu tercih ediyoruz. Büyükşehir ise teleferiği öneriyor. Teleferik için düşünülen üç farklı güzergah var. Bunlardan bir tanesi, Dikimevi’nden AŞTİ’ye kadar gidiyor” dedi. Ziyaretin sonunda Naslı, Akgül’ü başarılarından dolayı tebrik ederken plaket sundu.