Trabzonspor Türkiye’nin merakla beklediği yeni stadı Akyazı Arena’nın açılışının 18 Aralık pazar günü yapılacağını duyurdu.

Trabzonspor Kulübü, Türkiye’nin merakla beklediği Akyazı Stadı için resmi açıklamayı yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Özlemle beklediğimiz Akyazı’daki yeni stadyumumuzun resmi açılışı, 18 Aralık (Pazar) günü Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşecek.” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan duyuruda, “Bütün taraftarlarımızın davetli olduğu açılış etkinliğimiz saat 18:30’da başlayacak. Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani başta olmak üzere Katar’dan konuklarımızın da protokolde bulunacağı açılışta, dünden bugüne Trabzonsporumuza emek vermiş başkanlarımız, yöneticilerimiz, futbolcularımız ve teknik direktörlerimiz de yer alacak.

“Saat 17:30’da Avni Aker’den büyük bir kortej yürüyüşü ile başlayacak açılış programı, kortejin yeni stadyumumuza girişi ile devam edecek. Stadyumumuzdaki programda 3D animasyon gösterileri, koreografiler, protokol konuşmaları, havai fişek gösterileri, gösteri maçı ve Mazlum Kiper’in anlatımıyla kulübümüzün elli yıllık tarihinden daha önce yayınlanmamış özel görüntüleri içeren bir video mapping yer alacak.”

“Etkinliğimiz tüm taraftarlarımıza açık ve ücretsizdir. Açılışımıza özel hatıra bileti, giriş esnasında stadyum kapılarında dağıtılacaktır. Kapılar 17.00’da açılacaktır. Bu görkemli gecemize tüm taraftarlarımızı bekliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Trabzon Valisi be Belediye Başkanı ile birlikte açılışa günler kala statta incelelemeler yaptı. Yaşanan terör olayları sonrasında Akyazı Stadı’nın açılışında yapılacak olan dans, konser ve eğlence programları ise iptal edildi.

Hürriyet