Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin,Muğla,Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van,Yalova ve Yozgat illerinde toplam 993.000 metrekare büyüklüğünde 87 adet arsayı satışa sundu.

 

VADELİ satış bedeli yaklaşık 572 milyon lira olan arsalar vadeli olarak ’Açık Artırma’ yöntemi ile satılacak. Peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden yüzde 12,5 indirim uygulanacak.

Arsaların nitelikleri şöyle; konut, ticaret, özel eğitim, özel sağlık tesisi,rehabilitasyon merkezi, turizm tesis, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma ve gelişme konut+toptan ticaret+sebze hali niteliğinde imarlı arsalar.

Müzayede 29 Kasım tarihinde (Perşembe günü), saat 13:30da TOKİnin Ankara Bilkentteki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.

Satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri:

“İSTANBUL

Başakşehir Kayabaşında özel sağlık tesis,özel eğitim, Arnavutköyde konut ve Tuzlada konut niteliğinde imarlı arsalar.

ANKARA

Keçiören Ayvalıda konut,Mamakta Altıağaçta ticaret, akaryakıt istasyonu,Etimesgut Yapracıkta konut, Sincan Temellide konut ve Beypazarında Konut niteliğinde imarlı arsalar.

ANTALYA

Kemer Çamyuvada konut niteliğinde imarlı arsalar.

BALIKESİR

Ayvalık Küçükköyde konut niteliğinde imarlı arsalar.

MERSİN

Erdemlive Mezitlide konut, turizm tesis alanı niteliğinde imarlı arsalar.

MUĞLA

Bodrumda konut ve ticaret, Datçada konutniteliğinde imarlı arsalar.

ELAZIĞ

Merkezde konut ve ticaret niteliğinde imarlı arsalar.

DİYARBAKIR

Yenişehir Üçkuyularda konut niteliğinde imarlı arsalar.