Kaliforniya merkezli Paramount Licensing Inc. şirketinin resmi lisansörü PHR FZ-LLC ve Target Investment Turizm İşletmeleri A.Ş., Paramount Hotels & Resorts markalı dünyadaki ilk otelini Bodrum’da, 6 Mayıs 2017’de açıyor.

Bodrum Torba Koyu’nun panoramik manzarasına hakim, 350 metre uzunluğunda benzersiz bir sahil şeridinde, yaklaşık 100 dönümlük arazi üzerinde konumlanan THE BODRUM by Paramount Hotels & Resorts, mavi ile yeşilin örtüştüğü doğal bir atmosferde misafirlerine eşsiz, görkemli ve Kaliforniya esintili bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Yaşamın, doğanın eşsiz güzelliğiyle iç içe geçtiği çam ormanlarıyla çevrili lüks resort, Milas-Bodrum Havaalanına 25 km, Bodrum’un hareketli şehir merkezine ise 10 dakika mesafede yer alıyor. Resort, yatlara özel erişim imkânı da sunuyor.

THE BODRUM by Paramount Hotels & Resorts, Ege Denizi’nin benzersiz manzarasına hakim, her biri yeşillikler içinde lüks ve zarif donanımlı 134 süit ve villa ile hizmet veriyor. Teraslı veya balkonlu süitler özel havuzlarıyla da beğeni kazanıyor. Büyüklükleri 195 ile 900 metrekare arasında değişen villaların çoğunda geniş teraslı, kapalı ve açık havuzlar, Türk hamamı ve masaj odası bulunuyor. Süit ve villalar, Apple TV de dahil olmak üzere son teknolojiye sahip görsel ve işitsel sistemlerle donatılmış. Resortün her bölümünde ücretsiz wi-fi erişimi de mevcut.

İtalyan, Asya Füzyon ve Lübnan mutfağından örnekler sunan dört restoran, Kaliforniya yaşam tarzından ilham alan menüleri ‘bahçeden sofraya’ konseptiyle, yerel kaynaklardan tedarik edilen taze malzemelerle misafirlerine sunuyor. Resort’ta ayrıca geniş bir açık hava nargile bölümü ile gün boyunca DJ ve canlı orkestra performanslarının sergileneceği bar ve lounge’lar da konuklarına unutulmaz dakikalar yaşatıyor. Misafirler aynı zamanda tuzlu su ve tatlı su yüzme havuzlarında gün boyunca özel tasarlanan kokteyller ve hafif atıştırmalıklarla anın tadını çıkarabiliyor. Mini bar ve ileri teknolojili sistemlerle donatılmış deniz üzerinde yer alan 30 kabana da özel bir dinlenme alanı vaat ediyor.

En son teknolojik ekipmanlarla donatılmış, kimi Torba Koyu’na bakan teraslara sahip, kapasitesi 1.000 metrekareyi bulan toplantı ve etkinlik mekanlarının yer aldığı otel, eğlence ve temalı etkinlikler için heyecan verici seçenekler sunuyor. Otel aynı zamanda unutulmaz düğünler için de eşsiz bir mekan olma özelliği taşıyor.
Charme d’Orient güzellik ve bakım ürünlerinin kullanıldığı özel tasarımlı Sağlık ve Fitness merkezinde; 12 bakım odası, açık ve kapalı havuz, sauna ve buhar odaları, yeni nesil Türk Hamamı ve bir fitness stüdyo yer alıyor. Lüks markaların mağazalarının yanı sıra erkek ve kadın kuaförleri de hizmet veriyor. Otelde mini tiyatro ve oyun alanına sahip, havuzlu çocuk ve gençlere yönelik kulüp de keyifli anlara imza atıyor.

THE BODRUM by Paramount Hotels & Resorts ‘de sergilenecek sanat eserleri, süit ve villaların televizyonlarında yer alan Paramount Pictures özel film kanalı, 70 metrekarelik dev LED ekranda Paramount Pictures filmlerinin düzenli olarak gösterileceği açık hava sineması misafirlere eşsiz bir Hollywood deneyimi yaşatıyor. Resort’ta Paramount markalı ürünlerin satışa sunulacağı “The Vault” mağazası da yer alıyor.

Paramount Hotels & Resorts CEO’su Thomas van Vliet; Türkiye’deki ilk otellerini Bodrum’da açmaktan duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getiriyor: “Çoğu insan izlediği ikonik filmlerden Paramount Pictures’ın 22 yıldızla çevrilmiş dağını hatırlayacaktır. Paramount markasının 104 yıllık yaratıcı gücünü ve ilham veren eğlence anlayışını, yaratıcı projelerimizle misafirlerimize sunmayı hedefliyoruz. THE BODRUM by Paramount Hotels & Resorts, Paramount Hotels & Resorts markasının dünyadaki ‘Prömiyeri’ olacak. Şirketimizin tarihinde bu dönüm noktasına imza atmış olmamızdan dolayı büyük heyecan duyuyorum.”

Thomas van Vliet sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu fırsat karşımıza çıktığında, Bodrum’un eşsiz potansiyelini anında hissettik. Destinasyonu hem konaklama, hem de mutfak açısından geliştirmeyi planladık. Türkiye’nin dünyaca ünlü misafirperverliğini, yaratıcı ve enerjik konseptlerimiz ve duyulara hitap eden deneyimlerimizle tamamlayarak lüks otelcilikte farkı yaratan, unutulmaz ve dolayısıyla kaçırılmaması gereken yeni bir standart oluşturuyoruz. Misafirlerimizin evlerine döndüklerinde enerjik, rahat, heyecanlı ve özel hissetmeleri en büyük arzumuz.”

Van Vliet, açıklamasını şu sözlerle tamamlıyor: “Bodrum, Avrupa’nın en önemli tatil destinasyonlarından biri haline geldi. Hollywood ihtişamının tüm unsurlarını ve Kaliforniya’nın etkileyici yaşam tarzını yansıtacak lüks resort’umuzun varlığı, Bodrum’un konumunu daha da kuvvelendirecek. İç pazara ek olarak, bu eşsiz beldeye hayran olacaklarına inandığımız Türki Cumhuriyetler, Körfez ülkeleri, Hindistan ve Avrupa ülkelerinden de misafir ağırlamayı hedefliyoruz.”

Target Investment Turizm İşletmeleri A.Ş sözcüsü Yury Kuzmin, Paramount markasıyla işbirliği yapmaktan duyduğu heyecanı şu sözlerle ifade ediyor: “Paramount markasıyla anılmak bizi çok heyecanlandırıyor. Markanın yıllara dayanan köklü isminin yanı sıra turizm sektörüne getireceği yeni lüks yaşam tarzı da bu heyecanımızda büyük rol oynuyor. Otelimizin, Paramount Hotels & Resorts markasının dünyadaki resmi prömiyeri niteliğinde olması bizi ayrıca gururlandırıyor. Markanın Bodrum Torba Koyu’nda hizmet vermeye başlamasının artan sayıda lüks gezgini bu destinasyona çekececeğine; bölge ve ülke turizm sektörünün gelişimine önemli katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum.”