Yeni bir yıl yenilenme ihtiyacını da beraberinde getirir. 2016 yılının son günlerini yaşadığımız bu dönemde yeni yıl planlarınızı yaparken yaşam alanlarından başlayabilirsiniz. Hem mekanın insanın ruhuna işleyen, insana nüfuz eden bir yanı olduğu da gerçek.

Gelecek eğilimlerini hisseden buna öncülük eden Terraco’nun yaşam alanlarınızı yenilerken 2017’ye dair önerileri var. 2017 yılı için yapılan birçok araştırma ve çalışmaya göre yılın en gözde rengi gri.

Mesafeli ve soylu algısıyla öne çıkan griyi mor, mavi ve pembe renkler takip ediyor.
Modernliği aynı zamanda sade bir şıklığı temsil eden gri renk özellikle salonlarda kendini gösterecek. Soğuk bir renk olan gri rengi, sıcak tonda renklerle bir arada kullanıldığında yaşam alanlarınızda farklı bir enerji ve hareket sağlamanızı mümkün kılacak. Gri rengi tercih ederek 2017’nin gözdesini kulanmış olacaksınız.

Terraco’nun önerisi eğer eviniz bol ışık alıyorsa daha koyu tonlarda duvar boyası rengi tercih etmeniz. Eviniz fazla ışık almıyorsa açık renk duvar boyası tercih ederek evinizin aydınlık ve ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için de 2017 moda renklerinden pembe ve mavinin açık tonlarını kullanarak hem sade hem de modaya uygun alanlar yaratabilirsiniz.