Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün liderlerinden Teknoser, diğer sektör temsilicileri ile KKTC’de düzenlediği etkinlikte bir araya geldi.

Hitay Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknoser tarafından düzenlenen toplantıda, elektrik dağıtım şirketlerinin bütünleşik altyapı hizmetleri kapsamında ihtiyaç duydukları sürdürülebilir, verimli bilgi teknolojileri yapıları ile bu yapıların yönetilmesine olanak sağlayan sistem ve network teknoloji çözümleri konuşuldu.

Teknoser’in etkinliği kapsamında Logsign, Juniper Networks, Nutanix ve Aruba Networks’ün enerji sektörüne özel çözümleri paylaşıldı.

Etkinlikte söz alan Logsign temsilcileri, Nutanix ve Aruba Networks’ten de yöneticileri de konuşma yaptı. Toplantıda,sanal sunucu platformu sayesinde kurumlara web-scale mimarisinde bilişim altyapısı sunabilen, sunucu ve depolama ürünlerini bütünleştirerek veri merkezlerine kolaylık getiren çözümler konuşuldu.

Aruba Networks temsilcileri ise, seyahat eden profesyoneller, uzaktan ofis çalışanları, şirket merkezleri çalışanları ve misafirler için farklı kablolu ve kablosuz metotları tek bir erişim çözümü halinde birleştiren yeni nesil ağ erişim altyapısı çözümlerini paylaştı.