Teknik Yapı Up efsanesine Uplife Kadıköy ile dönüyor. Teknik Yapı Fikirtepe’de ikinci projesi olan Uplife Kadıköy için lansman öncesi bir toplantı düzenledi.

Bugüne bir çok konut üreten Teknik Yapı Fikirtepe’de ikinci projesi olan Uplife Kadıköy için lansman öncesi bir toplantı düzenledi. Toplantıya Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım katıldı.

Kentsel dönüşüm bölgesi haline gelen Fikirtepe’nin en üst bölgesinde konumlandırılan proje 650 konut ve yaklaşık 25 adet ticari birimi bünyesinde barındıracak. Ön taleplerine başlanılan Uplife Kadıköy projesi için önümüzdeki ay lansman yapılması planlanıyor.

Metrekaresi 7 bin lira
Satışlarının önümüzdeki ay başlaması planlanan Uplife Kadıköy projesinde dairelerin metrekare fiyatlarının 7 bin liradan başlayacağını belirten Nazmi Durbakayım, bu fiyatların kısa bir süre sonra zamlanacağını da duyurdu. Şuan Fikirtepe Concord projesinde metrekare rakamlarının 9 bin lira civarında olduğunu ve bu projenin de en az Concord projesi kadar değer yapacağını bildirdi.

‘Marka gücü konut sektöründe çok önemli’
Uplife Kadıköy projesinin ön lansman toplantısında konuşan Nazmi Durbakayım, marka gücünün konut sektöründe çok önemli olduğunu söylerken, ‘Biz Teknik Yapı olarak satışlarla ilgili hiç bir dönemde bir sıkıntımız olmadı. Biz Teknik Yapı olarak hiç yanlış bir lokasyon seçmedik’ dedi.

‘Biz ihtiyacı olana konut yapıyoruz’
Durbakayım, ‘Biz bir projeye girerken önce ihtiyacı sorguluyoruz. Dövizden etkilendirmemeye çalışmak lazım. Biz dövizle çalışmıyoruz. Artık insanlar TL’ye olan yatırımın daha sağlam olduğunu biliyor. Bugün biz ihtiyacı olana konut yapıyoruz. İnsanların konuta ihtiyacı var’ ifadesini kullandı.

‘Denizli’de satışlar iyi gidiyor’
Denizli’de satışa çıkan 500 konutun 170 tanesinin satıldığını söyleyen Durbakayım, ‘Denizli’deki satışlar beklentilerimizin üstünde. Denizli’de çok aşırı hızlı bir satış beklemiyorduk. Anadolu’da biraz daha farklı olay. İnsanlar binaların azcık daha yükselmesini bekliyor’ dedi.

‘Teknik Yapı kriz dönemlerini her zaman iyi geçirdi’
Umut Durbakayım toplantıda 15 Temmuz’un da etkisi ile, 2016 konut sektörü için zor bir sene olduğunu belirtirken, şunları ifade etti; ‘Aslında bu zorluk 2015’in sonlarında başladı. İnşaat sektöründe belli dönemler vardır. Aralık ve Nisan-Mayıs ve Ocak ayları bizim için çok önemli. Geçen sene konut sektörü açısından çok zor bir seneydi ancak 15 Temmuz sonrasında yapılan tarihi kampanya sayesinde sektör hareketlendi. Bizim Eylül ayında beklediğimiz hareketi Ağustos ayında yaşamaya başladık. Şuan son yıla baktığımızda konut alımı için en iyi dönemdeyiz. Tarihte hiç bu kadar kampanya yapılmamıştı. Tabi burda Cumhurbaşkanımızın yetkisi ile konut kredisi faiz oranlarının aşağıya inmesi de çok etkili oldu. Biz Teknik Yapı olarak baktığımız zaman, kriz dönemleri her zaman Teknik Yapı iyi geçmiştir’ dedi.

2017 yılı için yeni projeler geliyor
Durbakayım, 2017 yılında da durmadan proje üreteceklerinin müjdesini verdi. Uplife Kadıköy projesinin lansmanının önümüzdeki ay gerçekleştirileceğini ve Kartal-Maltepe bölgesinde ofis ve konut şeklinde 2 kule yapacaklarını ve bu projenin sözleşmesinin tamamlandığını belirtti. Uçkasavar kentsel dönüşüm projesinde de gelişmelerin iyi gittiğini söyleyen Durbakayım bir de ayrıca Kartal’da daha sahil bölgesinde de yaklaşık 1000 konutluk bir kentsel dönüşüm projesine 6 ay içinde başlayacaklarını duyurdu.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com