Tansu Çiller’in oğulları Mert ve Berk’in sahibi olduğu Mar Grup, İstanbul’dan sonra Bodrum’da hem restoran hem otel açmak için harekete geçti. Mar Grup Genel Müdürü Cihan Çobanoğlu, “Türkbükü’nde Hardal restoranı, Yalıkavak ve Torba’da ise Bird markasıyla otel açacağız” dedi.

ESKİ Başbakan Tansu Çiller’in oğulları Mert ve Berk Çiller’in sahibi olduğu Marsan Holding’in bünyesinde 14 yıldır otel ve restoran alanında faaliyet gösteren Mar Grup ‘kıyı şeridinde’ büyümek için harekete geçti. Mar Grup bünyesindeki Hardal restoranları ile Bodrum Türkbükü’nde yeni bir restoran açacaklarını ifade eden Mar Grup Genel Müdürü Cihan Çobanoğlu, “İstanbul fiyatları ve Hardal kalitesi ile Türkbükü’nde hizmet vereceğiz. 50 liraya lahmacun, 10 liraya suyun satıldığı yerde İstanbul fiyatları ile yer alacağız. Burası Mar Grup bünyesinde işletilecek. Ataköy ve Nişantaşı’ndaki Hardal restoranlardan sonra Türkbükü’nde açılacak olan yer üçüncü olacak. Sonrasında yine Bodrum’da Konacık yolunda bir yer daha açmak istiyoruz. Anlaşma aşamasındayız. 12 ay Bodrum’da ciddi bir nüfus yaşıyor. Turistler dışında yerli halka da hitap edeceğiz” dedi.

OTELLER AÇACAĞIZ

Hardal restoranları haricinde grup bünyesinde Tulip markası ile de otel işletildiğine dikkat çeken Çobanoğlu şunları söyledi: “Beyoğlu Asmalımescit bölgesinde Tulip otellerimiz var. Yüzde 70 doluluğa sahip. Şirketimizin bünyesinde Bird markası ile gece kulüpleri de vardı. Ancak gezi olaylarından sonra yaşanan olaylar nedeniyle bu markaya ara verilmişti. Bird markasını da Ege ve Akdeniz’de tekrar ayağa kaldırmak istiyoruz. Restoranlarımız ve otellerimiz ile birlikte bu bölgelerde büyüyeceğiz. Yalıkavak ve Torba’da Bird markası ile otel açma planlarımız var. Bodrum’dan sonra hedeflerimiz arasında Alanya’da otel açmak var. ‘Turizm kötü’ denilen zamanda büyüyeceğiz. Ege ve Akdeniz bölgesinde hem otel hem de gece kulübü açmak için çalışmalar yapıyoruz.”

200 BİN TL’YE HARDAL

Yabancı turist şu an için Türkiye’yi tercih etmediğini ancak yerli turistin unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Cihan Çobanoğlu, “Ege ve Akdeniz’de sadece yabancı turist yok. Yerli turist de var. İyi de harcamaya başladılar. Şu anda herkes çekiniyor. Turist gelmeyebilir. Ancak bu durum düzelecek. Turizmde sıkıntı olsa da bunu çalışarak fırsata çevirebiliriz. Ege ve Akdeniz’de franchise sistemi ile büyümek istiyoruz. Bir yerde tabela asmak çok kolay. Ancak kapatıp giderlerse bu Hardal markamıza zarar verir. Biz de yatırımcıyı yormayacak fiyatlar geliştirdik. Franchise sisteminde yatırımcıları yoruyorlardı. Biz bunu yapmayacağız. TL bazında franchise fiyatları veriyoruz. Franchise verdiğim kişi para kazanacak ki şirketimize para ödeyebilsin. Hardal markasını kullanabilmeleri için yatırımcıda 200 bin TL istiyoruz. Yüzde 25’ini alıyoruz. Gerisini vadelendiriyoruz. 6 aya bölüyoruz. Bütün desteği veriyoruz. İstenirse ekip sağlıyoruz. Sistemi kuruyoruz. 15 günde bir denetleme yapıyoruz. Yatırımcı parasal olarak rahat olunca daha çok çalışıyor” ifadelerini kullandı. Çobanoğlu, yaz sonunda Asmalımescit’te yeniden Bird markasını ayağa kaldırmak istediklerini, gece kulübünü tekrar açmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Hürriyet