İstinye’de inşa edilecek olan Tahincioğlu Nidapark İstinye projesi için ÇED gerekli değildir kararı verildi.

Tahincioğlu Gayrimenkul imzası ile inşa edilen Tahincioğlu Nidapark İstinye projesi için ÇED gerekli değildir kararı verildi.

100 milyon 282 bin lira yatırımla hayata geçirilecek proje 24 adet yapıdan oluşacak. Projede; lobi, yönetim odası, lokanta, oda servisi, çamaşır yıkma odası, personel alanları bulunuyor.

Süs ve kapalı yüzme havuzunun bulunması planlanan projede 10 bin metrekarenin üzerinde yeşil alan da yer alıyor.
Emlak Konut GYO’nun İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi 13 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Tahincioğlu 158 dönüm arsası için yaptığı ihaleyi kazanmıştı. Şirket satış toplam geliri olarak 3.6 milyar lira teklif etmiş, Emlak Konut’a da 1.8 milyar arsa payı taahhüt etmişti.

Emirgan Korusu’nun hemen yan tarafında olan proje için Özcan Tahincioğlu, “Uzun süre kalımlara yönelik apart otel yapacağız. Arsa için hiçbir plan değişikliği istemedik ve istemeyeceğiz. Bölgede az katlı yapılar olacak. Arsa korunun içinde değil, koruya komşu ve içinde hiç yeşil yok. Biz bu proje ile 60 dönümlük bir yeşil alan da yaratacağız” demişti.

İşte o ilan;
İSTANBUL ili SARIYER, ilcesi İstinye Mahallesi, F22D11C2C Pafta, 1353 Ada 4 Parsel mevkiindeki Tahincioğlu İstinye Ortak Girişimi tarafından yapılması planlanan Nidapark İstinye 1353/4 projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince Nidapark İstinye 1353/4 projesi’ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.