Beşiktaş, İstanbul Fulya kompleksindeki 28 bin metrekarelik satış alanını Real ve MediaMarkt çıktıktan sonra yeniden kiraya vermek için harekete geçti. Ticari alanda metrekare fiyatı 15-20 dolar

Şampiyonluğunu kutlayan Beşiktaş Jimnastik Kulubü (BJK), İstanbul Fulya’da yer alan Süleyman Seba Tesisleri’ndeki ticari alan için yeni kiracılar arıyor. Real ve Media Markt’in bu yılın başında ayrılmasıyla boş kalan ticari alan için hastane, eğitim kurumu, şirketler ve süpermarketlere kiralanması hedefleniyor. 28 bin metrekarelik alanın kira bedeli, kiralayan şirketin tadilat süresi, sözleşme süresi gibi kriterlere göre değişmek üzere 15-20 dolar arasında değişecek. Bu durumda Beşiktaş Kulubü, aylık yaklaşık 420 bin dolar gelir elde etmiş olacak.

Banka ve sigorta şirketi

Tesislerdeki AVM alanının kiralamasını yapan gayrimenkul şirketi Coldwell Banker Türkiye’nin Genel Müdürü Gökhan Taş, İstanbul’un en merkezi lokasyonları arasında yer alan yer alan BJK Süleyman Seba Tesisleri’nin AVM alanının içindeki kiracıların çıkmasıyla yeni bir sürece girdiğini söyledi. Taş, “Prestijli konumu ve kolay ulaşılabilir olması nedeniyle markaların yoğun ilgisini gören tesis, Coldwell Banker’ın müşteri portföyü ile buluşacak. Hastane, üniversite, genel müdürlük, süper marketlere kiralama yapabiliriz. 28 bin metrekarelik alanı bölerek 2 ya da 3’e bölerek de kiralama yolu izleyebiliriz. Şu anda bir sigorta şirketinin genel müdürlük olarak kullanması, bir bankanın da call center olarak kullanması için görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.

Metrekaresi 15-20 dolar

Şu anda Fulya bölgesinde bu büyüklükte başka alanın bulunmadığını anlatan Taş, “Hem de Maslak-Levent hattında bir genel müdürlük kirasının üçte biri fiyat belirledik. Kiracının hangi amaçla kullanacağına göre fiyat da şekillenecek. Hastane olursa farklı, market olursa farklı tadilat olacak. Bu fiyatı etkiler. Şu anda metrekaresi 15-20 dolar aralığında fiyat belirledik” dedi.

Kiralama süresini 10 yıl olarak hedeflediklerini ifade eden Taş, 5+5 yılı da düşünebileceklerini kaydetti.

Kurumlarla ilk işbirliği

Gökhan Taş, Coldwell Banker’ın bundan sonra kurumların gayrimenkullerini kiralama yoluna gideceğini belirterek, “İlk işbirliğimizi Beşiktaş Kulubü ile yaptık. Bundan sonra da devamı gelecek. Süleyman Seba Tesisleri’ndeki ticari alanın kiralanması için bir yıllık süre içinde yapacağız” dedi.

2009’da açıldı

BJK Fulya Süleyman Seba Tesisleri, 2009 yılında açıldı. Kompleks toplam 162 bin metrekare alandan oluşuyor. Toplam 45 bin 760 metrekare alana sahip 42 katlı

2 rezidans bloğu, toplam 23 bin metrekare alana sahip 17 katlı hastane bloğu, toplam 13 bin 600 metrekare alana sahip 27 katlı ofis bloğu, yaklaşık 28 bin metrekarelik alışveriş merkezi ile 2 bin 700 metrekarelik kültür ve kongre merkezinden oluşuyor.

Vatan