ARTAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya Kale Topkapı projesi ile konut sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul’un giriş kapısındaki en önemli bölge olan Topkapı’da yer alan Avrupa Konutları Kale projesinin ofis ve dükkanların satışına başlandığını açıklandı.

236 metrekare ile 1061 metrekare arasında değişen büyüklüklerde on farklı ofis tipleri bulunuyor.

Ofislerin metrekare fiyatları ortalama 9.000 TL’den satışa sunuldu. Avrupa Konutları Kale projesinde yer alan 30 adet dükkanın büyüklükleri 99 metrekare ile 1.182 metrekare arasında değişiyor.Dükkanların metrekare fiyatı ise ortalama 21.000 TL olarak belirtildi.

Avrupa Konutları Kale projesinde kaba inşaatın %90’ı bitme aşamasında bulunurken daha önce açıklanan teslim tarihi olan 2016 yılının Temmuz ayından üç ay erken teslim edilmesi gündeme geldi.

Avrupa Konutları Kale Topkapı projesi satışa çıktığı 6 ayda %20 prim yaptı.

Avrupa Konutları’ndan Üç Yeni Proje

Toplantı da yeni projeleri ve konut sektörü ile değerlendirmelerde bulunan Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya,Artaş İnşaat olarak üç yeni projeyi hayat geçireceklerini bunlardan birini Kale Grup ile Ataköy’de olacağını söyledi.Kale Grup’a ait olan arsa üzerinde gerçekleşecek olan Avrupa Konutları Kale Ataköy projesinin inşaat ruhsatının alındığı Eylül 2015 tarihinde lansmanı yapılacağını belirterek Ataköy projesini ofis ve konut olarak iki ayrı kuleden oluşacağını söyledi.

Vadistanbul’un 3. etabının da önümüzdeki dönem de lansman tanıtımı yapılacağını söyleyen Süleyman Çetinsaya,1500 konut ve 108 bin metrekare büyüklüğünde ticari alanların bulunduğu Vadistanbul 3. etabın lansmanı için son aşamaya gelindiğini belirtti.

Kayaşehir’de Emlak Konut ile hasılat paylaşımı modeli ihalesini kazandıkları arsaya 1500 konut yapılacağını açıklayan Süleyman Çetinsaya bu projenin tanıtımının 2016 yılının Mart ayında yapılacağını belirtti.

268 Bin TL’ye Satılan Konut 1.Milyon 200 Bin TL Oldu
Artaş İnşaat olarak 12 bin konutluk proje ürettiklerini açıklayan Süleyman Çetinsaya, bugüne kadar 11 bin konut teslim ettiklerini açıklayarak,Tema İstanbul projelerinde 2015 Mayıs ayı sonunda konutları teslimlere başlayacaklarını belirtti. Kendilerinden konut alanların her zaman kazançlı çıktıklarını belirterek bir örnek veren Süleyman Çetinsaya, Avrupa Konutları Atakent’te 286 bin TL’ye sattıkları konutların şimdi piyasa fiyatlarının 1 Milyon 200 Bin TL olduğunu söyledi. Kendisininde bu kadar konut fiyat artışı beklemediğini belirtti.

Eyüp İyigün- Emlakmetrekare.com