Mimarlık tarihimizin en önemli simgesi olan Mimar Sinan, ölümünün 427. yılında Tophane-i Amire KSM’de düzenlenecek olan Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi ile anılıyor.

Sinan hakkında bugüne kadar düzenlenmiş olan bu en kapsamlı ve multi-teknolojik serginin açılışı öncesinde, basın mensuplarına özel bir basın toplantısı ve sergi gezisi organize ediyoruz.

8 Nisan Çarşamba sabahı Tophane-i Amire KSM’de düzenlenecek olan basın toplantısında, “Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi’nin Danışma Kurulu’ndan Mimar Prof. Dr. Demet Binan, Mimar Prof. Dr. Suphi Saatçi, Tarihçi Prof. Dr. Haluk Dursun ve Mimar Cengiz Bektaş ile allevents Yönetim Kurulu Üyesi Osman Murat Akan, Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Yalçın Karayağız ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu siz değerli basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

Topantıda ayrıca Türk Hava Yolları ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “5 Asır Sonra Sinan’ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul” belgeselinin de basın lansmanı gerçekleştirilecek. Toplantının ardından basın mensupları ile birlikte “Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri” sergisi gezilecek.