SSK gün sorgulama ve e devlet üzerinden hizmet dökümü adımlarını öğrenmek için SSK gün sorgulama haberimizi inceleyebilirsiniz.

Sigortası olan tüm vatandaşların sigortaları ile ilgili yapılan işlemleri kayıt altına alınmaktadır. Böylece hem kişilerin sigorta işlemleri düzenli bir şekilde tutulmakta hem de kişilerin sigortalarının durumu hakkında bilgi alması mümkün hale gelmektedir. Bu bakımdan sigortası olan tüm vatandaşların sigortaları ile ilgili sunulan hizmetlerden yararlanması ve sigorta bilgilerine ulaşması mümkündür. Özellikle SSK gün sorgulama gibi hizmetler sayesinde sigortanızın ilk günden sorgulama anına kadar yapıldığı işlemler hakkında bilgi sağlayabilirsiniz.

SSK gün sorgulama işlemlerinizi kurum üzerinden yapmanıza gerek olmadığı gibi internet üzerinden yardım alabilirsiniz. SSK gün sorgulama için sunulan portallardan yardım alanız yeterli olacak ve istediğiniz zaman hizmet dökümünüze ulaşabileceksiniz. SSK gün dökümü almak için E Devlet kapısını seçmeniz gerekmektedir. E Devlet girişi yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu bağlantısı altında yer alan kategoriler arasından seçim yaparak SSK gün sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşlemlerinizi yapabilmeniz için sigorta türünüzün önemi oldukça fazladır. 4A, 4B ve 4C olarak ayrılan sigorta türlerine göre kişilerin hangi sigortası bulunuyorsa. E Devlethizmetleri üzerinden o seçim yapması gerekmektedir. Aksi halde sigorta bilgilerinize ulaşabilmeniz mümkün olmayacaktır. Yapacağınız doğru seçimin ardından ise SSK gün dökümü ekranda yer alacaktır.

SSK gün sorgulama yaptıktan sonra SGK hizmet dökümü üzerinden istediğiniz şekilde bilgi almanız mümkündür. Böylece sigorta giriş tarihinizi, ne kadar priminizin olduğunu, kazanç durumunuzu öğrenebilirsiniz. Üstelik dökümde yer alan işe giriş ve çıkış tarihleriniz de işlerinizde size yardımcı olacak bilgiler arasındadır. Belirtildiği gibi SSK gün sorgulama işlemi ile birlikte, tüm sigorta ve iş durumunuz hakkında genel bilgilere sahip olabilmeniz mümkündür.

E Devlet kapısı dışında E SGM hizmet ekranı üzerinden de sigorta ile ilgili hizmetler sunulmaktadır. SGK tarafından oluşturulan ve resmi hizmet ekranı olan E SGM, bakıma alındığı için sigorta sorgulamalarında ilgili portalını kullanılması şu an için mümkün değildir. E SGM girmeye çalışsanız dahi, sayfa açılmayacak ve hata mesajı yayınlanacaktır. Bu nedenle eski dönemlerde olduğu gibi hizmet ekranı üzerinden sorgulama yapmak isteyenlerin de E Devlet üzerinden sorgulama yapması ve hizmetten yararlanması gerekmektedir.

Fakat E Devlet üzerinden yapacağınız sorgulamalarda giriş işlemlerini yapmanız ve bu doğrultuda da E Devlet üyeliğiniz olması gerekmektedir. Eğer E Devlet üyeliğiniz bulunmuyorsa, sorgulama yapmanız hiçbir şekilde mümkün olmayacaktır. Bu tür durumlarda yapmanız gereken, devlet kapısı giriş için devlet şifresi almaktır. Alacağınız şifre ile birlikte tüm hizmetlere herhangi bir kısıtlama olmadan ulaşmanız ve yararlanmanız mümkündür.

Vatan