Geçtiğimiz ay tasarım konusunda dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan iF Design Awards’dan 5 ödül birden alan Seranit Grup, bu kez tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü niteliği taşıyan RedDotAwards’da 3 ödül kazandı.

RedDotAwards’a İç Tasarım Öğeleri ile Malzeme ve Yüzeyler kategorilerine başvuru yapan Seranit Grup, NewWood,Duostone veCode 519Filigrane ürünleri ile 3 ödüle birden layık görüldü.

Tasarımların kalitesi mühürlendi

Bağımsız ve saygın bir ödül organizasyonu olan RedDot iyi tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü olarak kabul ediliyor ve marka oluşturarak küresel kalite farkını vurguluyor. RedDot Ürün Tasarımı ödülünün kökeni 1954 kadar uzanıyor. Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülleri olarak kabul edilen RedDotAwards, tasarım dünyasının geleceğine bir yolculuk olarak biliniyor. Yarışma, tüm tasarımcıların ve firmaların peşinde koştuğu bir hedef koyuyor: İmkânsız gibi görünen bir fikir, gerçeğe dönüşüyor ve dünyayı değiştiriyor. Dünyanın her yerinden tasarımcılar ve tasarımcı adayları, fikirlerini özerk ve uluslararası aktörlerden oluşan bir uzman jüriye sunuyorlar.

RedDot ödülü, yalnızca bir gelecek tasarım hayaline motivasyon sağlamak ve ona görünürlük kazandırmak açısından değil, aynı zamanda da endüstrinin ilgi merkezine oturtulan katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek uygun işbirlikleri bulmalarına ön ayak olduğu için de önem taşıyor.RedDot yarışmasına katılan üreticiler ve tasarımcılar geleceğe yönelik düşünceleri ve kendine güven ile küresel düzeyde ilgi çekiyorlar. Global markalar ve orta ölçekli işletmelerin ürünleri, dünyanın en seçkin ödüllerinden biri olan RedDot için bir rekabet içine giriyorlar. Uzmanlar tarafından yapılan bağımsız değerlendirme ardından ürün tasarımları uluslararası geçerliliği olan bir ödül kazanıyor.

2014 ödül ve sertifikalar açısından Seranit Grupiçin çok başarılı bir yıl oldu

2014’te Dünya Ekonomik Forumu’nun ‘Küresel Büyüme Şirketleri’ (Global GrowthCompanies) arasına seçilen Seranit Grup, ardından TSE Çift Yıldız Belgesi’ni alarak sektörde standartları belirledi. Seranit Gruptasarım alanında, SeranitPorselen’in; Arena, Duostone, Seravista, Seranit Yapı Gereçlerinin; Oxicoat Ekolojik Sıva, Oxipaint Ekolojik Boya ürünleriyle iF Design Awards’tan 5 ödül birden aldı. Şirket bunun ardından da tüm seramik ve porselen ürün gruplarında Çevresel Ürün Beyanı (EPD – Environmental Product Declaration) Belgesi’ni almaya hak kazandı.

REDDOT AWARDS’DA ÖDÜL ALAN ÜRÜNLER

Code 519 Filigrane
Folklor temasını vintage ile birleştirir. Akdeniz geleneklerine odaklanmıştır. İp örgüsü dantel desenlerinden faydalanılmıştır. Tasarımcı annanesinin oyalarını kullanarak desenleri oluşturmuştur. Bu konseptte doğal malzemeler ve renkler kullanılmıştır. Özellikle ahşap çok önemli bir dokudur. Ancak sert ve keskin olarak değil yumuşak ve doğal ahşap etkileri bu temaya uygundur.
New Wood
Ahşabı camsı bir parlaklıkla sunarak şaşırtan, doğallıkla modernliği yepyeni bir yorumla buluşturan çok özel seçenekler sunan bir üründür.
Duostone
Çok dayanıklı, hafif ve taş kadar güçlü bir üründür. Gaz seramikten yapılmış özel bir yer kaplaması olduğu için uygulanışı ve bakımı çok rahattır. Teras, balkon, veranda ve her türlü dış mekan için mükemmel çözümdür.