Seramik sektörünün yenilikçi dinamik gücü Seramiksan kalite ve tasarımı buluşturduğu son ürünleri ile 27. Unicera Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda.
Seramiksan’ın ziyarete açtığı yeni ürünleri iddialı mermer tasarımları, ilginç desenleri ve doğallığı yansıtan bir koleksiyondan oluşuyor.
Seramiksan Unicera ‘da tuğla desenli, mermer görünümlü ve ahşap desenli karolar ile beton etkisini yaratan tasarımlar ve Akdeniz sıcaklığını yansıtan bir dizi ürünle ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.
Seramiksan dünyayı saran doğallık trendine hizmet ederek mermer tasarımında çok ince damarlı ve noktasal görünümü tercih etmiş. Böylece Seramiksan sakin kişiliklere yönelik dingin ve durağan mekanlar yaratmak isteyenlere yeni alternatifler sunuyor. Yaşadığı alana dinginlik katmak isteyenler için Watermarble ve Onyx serisini yaratan Seramiksan, stres alıcı özelliğe sahip onyx taşının ruhunu seramikle buluşturuyor. Serene serisi mermer görünümlü minimal textür içeren yüzeyiyle, Golden Grey serisi altın sarısı yüzeyi ile Asia, açık sarı tonu ve gri damarlı sharp dokusuyla huzuru paylaşan diğer tamamlayıcı altenatifler.
Seramiksa yeni tasarımlarında ahşaptan vazgeçemeyenleri de unutmamış.Wood Dream ve Wood Point,Santorini, Santorini Brick ve Ornament serileri ahşabın doğasını yaşam alanlarını taşıyor.Çöl etkisini desenlerinden barındıran Mojave taş kırıklı tasarımıyla dikkat çeken ürünlerden oluyor.
Unicera da yeni vitrifiye koleksiyonunu da görücüye çıkaran Seramiksan, sadeliği ve modernizmi birleştiren Luna,Natura ve Silva, serilerini de görücüye çıkardı. Ay’ın parlaklığını ve keskin hatlarını yansıtan Luna, çanak,kare gibi geometrik formu yansıtan Natura ve banyoda sadeliği tercih edenler için tasarlanan Silva diğer dikkat çeken tasarımlar oldu.
Unicera hakkında konuşan Seramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar, “Unicera, Türk seramik sektörünün lokomotiflerinden biri. Dünya seramik sektöründe İstanbul’u bir cazibe merkezi haline getirebilmek için biz sektör profesyonellerine ve fuarlara büyük görevler düşüyor. Seramiksan olarak biz her yıl fuar öncesinde önemli bir hazırlık yapıyor, portföyümüzü yeniliyor, yeni ürünlerimizi sezona hazırlıyoruz. 2015 Unicera Fuarı’nda trendi takip eden çanak ve flat lavabolar, rimles klozetler ve daha bir çok yeni modelimizi ziyaretçilerin beğenesine sunduk. Yer karosu, duvar karosu, sırlı granit, teknik granit cephe kaplaması olarak geliştirmekte olduğumuz yeni seramiklerimiz de yine fuarda tüketicinin beğenisine sunuldu. Bunlar arasında tuğla desenli karolar ile birlikte mermer görünümlü ve ahşap desenli karolar, beton etkisini yansıtan karo tasarımları Unicera 2015’teki serilerimizde yer aldı. Bu yıl da Unicera’da inovatif ürün gamımızla Türk seramik sektörünü temsil etmekten büyük mutluluk duyduk” dedi.