Konut sektörünün son yıllardaki en büyük yatırımlarından olan Sea Pearl projesi 2 milyar 700 milyon dolarlık yatırımla satışa çıktı.

Kuzu grup tarafından hayata geçirilen 127.600 metrekare üzerindeki projede,konutlar,beş yıldızlı otel,alışveriş alanları,sosyal tesisler ve halka açık spor alanları bulunacak.
Ataköy sahiline 1200 metre cephesi bulunan proje iki etaptan oluşacak.Projenin ilk etabında 53.900 metrekare inşaat alanında 132 bin 955 metrekare satılabilir alan bulunuyor. İlk etapta 6185 metrekare gölet alanı,33 bin metrekare yeşil alanlar bulunuyor. Sea Pearl projesinin ilk etabı 20 kattan oluşan 4 blokta bulunan 631 üniteden oluşuyor.Bu bloklarda bulunan daireler 1+1’den başlayarak 4.5+1 daire tiplerine göre seçenekler bulunuyor.Dairelerin 88 ile 398 metrekare arasında değişen büyüklükleri var.İlk etabın teslimi Temmuz 2017 olarak belirtiliyor.

Sea Pearl projesinde metrekare fiyatları
Sea Pearl projesinde metrekare fiyatları 7200 dolardan başlayarak daire tiplerine göre daha yukarı fiyatlardan satışı yapılıyor.Projenin ikinci etabı ise 700 konuttan oluşan projede satış koşulları da açıklandı. Sea Pearl projesinde satışta üç ayrı ödeme planı uygulanıyor.1.ödeme planına göre %5 peşin geri kalanı 48 ay eşit taksit,2.plana göre %10 peşin bakiyesi 36 ay vade (fark uygulanmıyor), 3. Plana göre ise %5 peşin geri kalan kısmına banka kredisi kullanılarak satışlar yapılıyor.

Sea Pearl Projesi yapımında oldukça lüks malzemelerinin kullanılacağını ve konut sektöründe lüks algısının değişeceği ifade ediliyor.Projenin aynı zamanda konut sektörüne olumlu örnek olacağı ve sektörde örnek gösterilecek bir proje olacağı belirtiliyor.
Sea Pearl projesinin İstanbul’un en değerli sahil bölgelerinden Ataköy’de olması lokasyon açısından da oldukça önemli.Hava,deniz ve raylı sistemlerin en yakın bölgesinde bulunan proje aynı zamanda içerisindeki yeşil alanları ile de dikkat çekiyor.Peyzaj çalışmalarına oldukça önem verilen projede yeşil alanlar eski saray ve bahçelerden esinlenerek tasarlanıyor.
Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com