SchneiderElectric ve Autodesk, yaptıkları anlaşmayla binaların tasarım ve yapım aşamasından işletim ve kullanım ömrü sonuna kadar tecrübelerini birleştirecek.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global bir uzman olan SchneiderElectric, Konut Dışı Binalar ve Konutlar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Kamu Hizmetleri ve Altyapı, Veri Merkezleri ve Şebekelerde liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaya devam ediyor.3D tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımları ve hizmetleri sunan Autodeskile ile anlaşma imzaladı.

SchneiderElectric ve Autodesk arasında imzalanan anlaşmaya göre, iki şirket, binaların tasarım ve yapım aşamasından işletim ve kullanım ömrü sonuna kadar tecrübelerini birleştirecek.
Yapılan anlaşma ile enerji yönetimi, bina otomasyon kontrolü ve çalışma alanı yönetimi alanlarında yeni çözümler ve hizmetler ortaya konulacak.

Hedef: Enerji tüketiminin takibini sağlayan 3D Model oluşturmak…

Enerji ihtiyacımızı rakamlarla açıkladığımızda binalar dünyadaki enerji ihtiyacının yaklaşık %40’ını, suyun %25’ini ve doğal kaynakların %40’ını tüketiyor.Sera gazı emisyonlarının ise 3’te birini binalar üretiyor. Tüm dünyadaki konutlar ve ticari binalar toplam üretilen elektriğin yaklaşık %60’ını tüketmeye devam ediyor. Bununla birlikte bu binalar en büyük çevresel problemlerden biri olan sera gazı emisyonu azaltabilecek potansiyele de sahip bulunuyor.
SchneiderElectric ve Autodesk güçlerini birleştirerek, Dijital Bina Bilgi Modellemesi süreçlerinde, sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Dijital Bina Bilgi Modellemesi süreçleri ise binaların inşaatından tasarımına ve kullanımına kadar tüm süreçlerde enerji tüketimi verilerini takip ederek bir 3D model oluşturmayı sağlıyor.

SchneiderElectric Strateji ve İnovasyondan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-LucMeyer işbirliğiyle ilgili şunları kaydetti: “Daha çevreci ve sürdürülebilir binalar inşa etmek, bina kullanım ömrünün sonuna kadar kapsamlı bir plan oluşturmakla başlıyor. Autodesk ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, SchneiderElectric’in uzun yıllara dayanan enerji verimliliği tecrübesive bina enerji yönetimini geliştirmeye yönelik bir yaklaşımını temel alıyor. Autodesk işbirliğiyle müşterilerimize katma değer sağlayarak, enerji sorunlarını çözmeye katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Autodesk Bilgi Modelleme ve Platform Grubu Autodesk Kıdemli Başkan Yardımcısı Amar Hanspalise “Autodesk olarak, enerji analizleri yapmaları için müşterilerimizi Bina Bilgi Modellemesi uygulamalarıyla destekliyor, uzun yıllara dayanan tecrübelerimizi sürdürülebilir bina tasarımları için kullanıyoruz. Binalarınömürleri boyunca enerji verimliliği sağlayacak projeleri, SchneiderElectric gibi dünya çapında bir uzmanla üretecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyız” diye konuştu.