Enerji yönetiminde dünya çapında adını duyuran SchneiderElectric’te,Cihan Karamık, Kamu ve Stratejik İlişkiler Direktörlüğü görevine getirildi.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Cihan Karamık. uzun yılla boyunca şirket bünyesinde çeşitli görevlerde yer alan Karamık,ilk olarak teknik eğitim uzmanı olarak şirkete dahil olmuştu. Daha sonra Karamık,sırasıyla Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Pazarlama Proje Müdürlüğü, Ticari Verimlilik Sorumluluğu, Proje Geliştirme Müdürlüğü ve son olarak da Enerji Verimliliği Müdürlüğü görevlerini yürüttü.
Güç Sistemleri, enerji verimliliği, enerji yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında uzmanlıkları olan Cihan Karamık,ayrıca EYODER (Enerji Yönetimi Derneği) Başkan Yardımcılığı ve ENVER (Enerji Verimliliği Derneği) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyor.
1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Kamu ve Stratejik İlişkiler Direktörlüğü görevine atanan Cihan Karamık, iş yaşamına dair deneyimlerini teknik yayın, eğitim, seminer ve konferans yoluyla paylaşıyor.