Tüm tasarımlarında ofis çalışanlarının konforunu ve sağlığını temel ilke olarak benimseyen Bürotime, yenilikçi ofis koltuğu Frame ile üst düzey ergonomi sunuyor

Tüm tasarımlarında ofis çalışanlarının konforunu ve sağlığını temel ilke olarak benimseyen Bürotime, yenilikçi ofis koltuğu Frame ile üst düzey ergonomi sunuyor. Sırt bölgesinde bulunan hareketli parçalarıyla oturanın fiziksel yapısına göre şekil alan Frame, omurgayı tam olarak destekleyerek ofis çalışanlarının bitmez çilesi olan sırt ve bel ağrılarının önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Çalışan verimliliğinin büyük öneme sahip olduğu günümüzde, ofis otomasyonunun beraberinde getirdiği iş göremezlik, kas sistemi rahatsızlıkları, göz yorgunluğu ve iş tatminsizliği gibi sorunlardan kaynaklanan verim kaybını önlüyor.

Modern çalışma hayatında insanlar, bir çalışma gününün yaklaşık yüzde 60’ını çalışarak geçiriyor. Bu da, günde 288 dakikaya (4,8 saat) denk geliyor. Böyle bir durumda yüzde 5’lik bir başarı elde edilmesi, 14 dakika fazladan verimli çalışma anlamına geliyor. 14 dakika yaratıcılığın, çalışan tarafından 14 dakika daha yenilikçilik uğruna kullanılabilecek bir fırsat olduğuna inanan Bürotime, üstün ergonomiye sahip bir ürün ile tüketiciye ulaşıyor.

Nefes alabilen fileli veya standart sırt desteği seçeneklerine sahip olan Frame, yüksekliğinin yanı sıra yönü de ayarlanabilen kolçakları ile alışılmış ergonomik ofis koltuğu kavramına yeni bir boyut katıyor. Çalışırken konforlu bir oturma şekli sağlayan Frame, tasarımıyla da iddialı. Sahip olduğu mekanik özelliklerin tasarımı bütünleyici bir şekilde konumlandırıldığı Frame, duru çizgileriyle her tarzda düzenlenmiş ofise sade bir şıklık sunuyor. Türkiye’nin lider ofis mobilyaları üreticisi Bürotime’ın Tasarım ve Ürün Geliştirme Sorumlusu Esin Tosunoğlu ürünle ilgili, “Bir süre önce başlattığımız ofiste sağlıklı yaşam hareketinin ürün temelinde bir yansıması olarak Frame’i tüketicilerimize sunmaktan çok memnunuz. Bürotime olarak yenilikçi fikirlerin geleceğe şekil verdiğinin bilincindeyiz. Üstün ergonomi özellikleriyle Frame, alışılagelmiş tasarım anlayışının dışına çıkarken fonksiyonelliğinden de ödün vermeyen seçkin bir ürün.” yorumunu yaptı.