Türkiye’de bir bankayla bir gayrimenkul şirketi arasında ilk kez gerçekleştirilen anlaşmaya imza atan Rönesans Konut ve Garanti Mortgage, Sayfiye Projesi’nden ev almak için 120 ay kredi kullananların, ilk 3 ve son 3 taksitlerini ödeyecek.
Kartal’da Aydos Ormanı’na komşu bir konumda bulunan,Sayfiye Projesinde kaba inşaatın yüzde 80’i tamamlandı. Projenin TEM-E5 bağlantı yolu, E-5 ve Kartal Metro istasyonuna olan yakınlığı ile ulaşım rahatlığına da sahip bir lokasyonda bulunması projeyi daha önemli hale getiriyor.
Sayfiye’nin, Aydos Ormanı’na yürüme mesafesi olması doğa yürüyüşü hayali kuranlar için mükemmel bir fırsat olarak göze çarpıyor.
Projenin ödeme kolaylığı da bir başka önemli nokta. Çünkü Sayfiye Projesi’nden ev almak isteyenler, 60 ay kredi kullandıkları takdirde ilk taksitini Rönesans Konut, son taksitini ise Garanti Mortgage ödeyecek. 120 ay ödeme planı ile kredi kullanacakların ise ilk 3 taksitini Rönesans Konut öderken son 3 taksitini de Garanti Mortgage ödeyecek. Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ömer Orbay, “Rönesans Konut ile çok cazip bir fırsat sunuyoruz. 120 ay vadeli kredinin toplam 6 taksiti Rönesans Konut ve bizim tarafımızdan ödeniyor. Garanti Mortgage olarak tüketicilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, avantajlı yeni fırsatlar yaratmaya devam edeceğiz ” dedi.
Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş, ise “ Rönesans Konut ve Garanti Mortgage güçlerini birleştirerek ev sahibi olmak isteyenlere destek olmak üzere bir araya geldi. Sayfiye Projesi’nde 120 ay kredili ödeme planında ilk 3 taksiti Rönesans Konut son 3 taksiti ise Garanti Mortgage ödeyecek, ev sahibi olmak isteyenlere avantaj sunacağız” dedi.