AK PARTİ Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar, TİMYA Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Rize’ye konut ve sosyal yaşam alanı olarak büyük artılar kazandıracağını söyledi.

AK PARTİ Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar, bugün temel atma töreni gerçekleştirilecek olan TİMYA Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Rize’ye konut ve sosyal yaşam alanı olarak büyük artılar kazandıracağını söyledi.

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar, TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) tarafından TİMYA Vadisi’nde yürütülen çalışmaların iki yıl içerisinden tamamlanacağını vurgulayarak, ‘TİMYA Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi, Rize’miz için örnek teşkil edecek, diğer kentsel dönüşüm projelerin önünü açacaktır.” dedi.

TİMYA Vadisinin içerisinde sosyal yaşam alanlarının da bulunacağım belirten Ayar, “759 konut kapasiteli projenin içerisinde bir adet alışveriş merkezi ve yaşam alanı, cami ve çocuk oyun alanlan bulunacaktır.
Gelişen ve büyüyen Rize’mize yakışır bir proje hayata geçiliyor.” diye konuştu.

TİMYA VADİSİ NE BAĞLANTI YOLLARI

Yeni bulvarlar ve Güney Çevre Yolu’yla TİMYA Vadisi’ne ulaşımı kolaylaştıracaklarını ifade eden Ayar, “Hamam Deresi’nin üzerinin açılması vasıtasıyla Giiney Çevre Yolu’ndan Karadeniz Sahil Yolu’ııa bulvar oluşturacağız. Söz konusu olan bulvarın Karayolları ağına alınmasıyla birlikte çalışmalar hız kazandı.
Salarha Tüneli’nin hayata geçmesiyle de birlikte Rize büyüyecek, gelişen ve yenilenen Türkiye’ye ayak uyduracak niteliklere kavuşacaktır.” dedi.

TEMEL ATMA TÖRENİNE DAVET TİMYA

Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atma törenine vatandaşları davet eden Ayar, “Rize Belediyemizin 27 Mayıs Çarşamba günü (bugün) düzenleyecek olduğu temel atma törenine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Karadeniz’den Günebakış