Philips Aydınlatma, Hue Dostları programını büyüterek dört Kuzey Amerikalı ev aydınlatması üreticisiyle işbirliği gerçekleştirdiğini duyurdu.

Aydınlatmada dünya lideri Philips Aydınlatma (Euronext: LIGHT) Kuzey Amerika’nın önde gelen LED aydınlatma armatürü üreticilerinden Access Lighting, Craftmade, ELK ve ET2 ile yaptığı işbirliğiyle Hue Dostları programını genişlettiğini duyurdu. Hue Dostları İş Ortaklığı, dekoratif aydınlatma tasarımlarını Philips Hue ayrıcalıklarıyla buluşturarak evlerini güzelleştirmek isteyen tüketicilere daha fazla armatür seçeneği sunuyor. İş ortakları tarafından tasarlanan ürünlerin Kuzey Amerika’da 2018’in ilk ve ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Tıpkı diğer tüm Philips Hue ürünleri gibi Hue Dostları’nın armatürleri de tüketicilere tek düğme, hareket veya sesli komutla her ana, günün her saatine ve her ortama göre ayarlanabilen ve kontrol edilebilen bir aydınlatma deneyimi sunuyor.

Philips Aydınlatma Ev Sistemleri İş Grubu Lideri Sridhar Kumaraswamy konuyla ilgili “Philips Hue kullanıcılarına evleri için geniş bir akıllı aydınlatma yelpazesi sunmak üzere çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Armatür alanındaki mevcut iş ortaklarımız Modular ve Luceplan’in yanı sıra, aramıza katılan yeni ortaklarımız da Philips Hue ürünlerini içeren lüks aydınlatma tasarımlarında seçenekleri daha da fazla artıracak.” Kumaraswamy, “Firmalara dünyanın önde gelen bağlantılı aydınlatma sistemiyle muhteşem tasarımlarını geleceğe taşıyabilecekleri evleri ortaya çıkarma olanağı sağlamak amacıyla Hue Dostları programını daha da geliştirmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Hue Dostları ürünleri, yeni Philips Hue özelliklerini ve fonksiyonlarını sık sık gerçekleştirilen kablosuz sistem güncellemeleri ile tüketicinin hayatına zahmetsizce dahil ediyor. Philips Hue uygulamasının yanı sıra yüzlerce üçüncü taraf uygulaması ile de yönetilebilen ürünler; sesli kontrol, coğrafi sınırlama, Philips Hue düğmeleri, akıllı hareket sensörleri gibi pek çok temas noktası ve IFTTT gibi web tabanlı uygulamalar aracılığıyla etkinleştirilebiliyor.