Bugüne kadar 39 bin kişiyi ev sahibi yapan Özyurtlar İnşaat, sezona hızlı başladı. Şirket, Esenyurt’ta yer alan Nlogo İstanbul’un ikinci etabını ve 98 daireli New Bahçeşehir’i lansman indirimiyle satışa çıkardı.

Özyurtlar İnşaat, iki yeni projesini satışa çıkardı. Şirket, ilk etabı 2014’ün mayıs ayında satışa çıkan Nlogo İstanbul’un ikinci etabını ve New Bahçeşehir projelerini basına tanıttı. Bunlardan Esenyurt’ta hayata geçirilen Nlogo İstanbul, 7 blokta 2 bin 550 daireden oluşuyor. İlk etabının yüzde 80’i 35 günde satılan Nlogo İstanbul’un satışa açılan ikinci etabında 850 daire bulunuyor. Nlogo İstanbul ikinci etapta 1+1 daire fiyatlarının 199 bin liradan başladığını söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Tamer Özyurt “Birinci etap satışa çıktığında 1+1 dairelerin fiyatı 119 bin liraydı. Dolayısıyla 10 ayda yüzde 60 prim yaptı. Böyle bir kazanç hiçbir yatırım enstrümanında yok. Aynı prim garantisini burada da veriyoruz” dedi. İkinci etapta 1+0’dan 3+1’e kadar daire seçeneklerini bulmak mümkün.

Ailelere New Bahçeşehir

Özyurtlar İnşaat’ın satışa çıkardığı diğer proje olan New Bahçeşehir ise 21 katlı tek bloktan meydana geliyor. 2+1 ve 3+1 daire tiplerinin bulunduğu projede toplam 98 daire mevcut. Ailelere özel tasarlanan New Bahçeşehir’de barbekü keyfinden teras katında sinema zevkine, yüzme havuzu ve spor alanlarına kadar pek çok hizmet sunuluyor. Bahçeşehir’in merkezinde hayata geçirilen proje Atatürk Havaalanı’na ise 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.
Kamuoyundaki Esenyurt algısının değiştiğine ve bölgenin İstanbul’un 38 ilçesiyle yarışır bir duruma geldiğine de değinen Tamer Özyurt “Esenyurt’a ilgi artıyor. Bölgeye güçlü firmalar da giriyor. Özellikle yabancıların bölgeye olan ilgisi çok arttı. Esenyurt, yabancılara en fazla konut satılan bölge. Biz de bu yılın ilk 2 ayında satışlarımızın yüzde 50’sini yabancı yatırımcılara yaptık” dedi.

Star