Özderici GYO imzasıyla hayata geçirilen Nuvo Dragos projesinin 2. etabı satışa çıktı.

 

Özderici GYO imzasıyla hayata geçirilen Nuvo Dragos projesinin 2. Etabı bugün Ritz Carlton İstanbul’da düzenlenen toplantıyla satışa çıktı. Toplantıya, Özderici GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Aksüt, Özderici GYO Yönetim Kurulu Danışmanı Orhan Aksüt, Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Özderici ve Özderici GYO Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Durmuş katıldı.

1007 bağımsız bölümün yer aldığı Nuvo Dragos projesi 325 milyon TL’lik yatırım bedeliyle hayata geçiriliyor. 2. etabının inşaatının da tamamlandığı proje 52 bin metrekare arsa alanı üzerinde yer alıyor.

Maltepe’de Eski Singer fabrikasının bulunduğu arsa üzerinde inşa ettiği Nuvo Dragos’un ilk etabını 2014 yılında bitirilip sahiplerine teslim etmeye başlayan Özderici GYO, ikinci etabın inşaatını tamamladı ve yeni daireleri satışa çıkardı.

Yatırımcımız arsa maliyetine daire sahibi oluyor

Projenin ikinci etap tanıtım toplantısında konuşan Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özderici “Biz yatırımcımıza ’yaşarken öde, yatırımın evin için olsun’ diyoruz. Nuvo Dragos’u seçenler yatırımı yaptıkları anda yaşamaya başlayabilecekler ya da kira getirisi de elde edebilecekler. Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sektörde genelde temkinli tarafta kalarak, iş yapış şekil ve süreçleriyle rakiplerinden ayrışmakta. Biz hasılat paylaşımlı ya da kat karşılığı inşaat üretmek yöntemleri yerine arsa satın alarak proje geliştirme prensibiyle faaliyet gösteriyoruz. Tercihimiz ve geliştirdiğimiz iş modeli, arazi geliştirme, proje geliştirme ve üretilen ürünlerin bittikten sonra satışıdır.” diye konuştu.
Özderici sözlerine şöyle devam etti, “Maltepe bölgesinde arsa fiyatları metrekaresi 6 bin TL civarında iken biz bitmiş dairelerimizi metrekaresi ortalama 5 bin 800 TL’den satıyoruz. Yatırımcı arsa maliyet fiyatına daire sahibi olmuş oluyor. Bu bizim sağladığımız en önemli avantaj.”

Nuvo Dragos’un 2014 yılında yaşamın başladığı, 3 bloktan oluşan toplam 484 daire, 8 ticari ünitenin yer aldığı birinci etabında, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve dubleks daireler bulunuyor. Tamamlanan ikinci etapta yer alan 2 blokta ise yine 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve dubleks olmak üzere 515 daire yer alıyor.

Projedeki 1+1’ler 66- 89 metrekare, 2+1’ler 101 – 154 metrekare, 3+1’ler ise 156 – 219 metrekare arasında tasarlandı.

Yüzde 1’lik KDV avantajı sunulan projede, tapu ve teslime kadar olan süreçte yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlara kalan yüzde 80’lik kısım için tüm bankalardan kredi kullandırılabiliyor. Ek olarak banka kredili veya nakit alımlarda liste fiyatı üzerinden yüzde 15 indirim sağlanan projede, 60 ay yüzde 0 faiz veya 120 ay yüzde 0.45 faiz seçeneği de sunuluyor.

JCR Eurasia Rating Özderici GYO’YU ‘yatırım yapılabilir şirketler’ arasında gösterdi

İstanbul Borsası’nda işlem görmekte olan Özderici GYO, bugüne kadar Akatlar’da 50 lüks konuttan oluşan Özderici Blokları’nı ve Zeytinburnu’nda 320 konut ve 72 dükkanın bulunduğu Akevler’i ve son olarak Nuvo Dragos’u hayata geçirdi. Özderici GYO, aktif toplamını ve özkaynaklarını yıllardır istikrarlı bir şekilde büyütüyor. Yüzde 49.09’u halka açık olan Özderici GYO’nun aktif toplamı 2017 ikinci çeyrek itibarıyla 509 milyon TL. JCR Eurasia Rating uluslararası derecelendirme kuruluşu, Özderici GYO A.Ş.’nin finansal yapısını değerlendirerek uzun vadeli ulusal not ve görünümünü ‘BBB-(Trk)/Stabil’ olarak belirlemiş ve yatırım yapılabilir şirketler arasında gösterdi.