Aynı zamanda Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği (OYDER) Başkanı olan Gülan Grup Yönetim Kurula Başkanı Alp Gülan,Türkiye’de hızla büyüyen ikinci el otomobil ticaretine yönelik 200 milyon TL yatırım yapıyor.

Otomotiv sektörünün öncü markalarının yetkili bayileri, 2’nci el pazarında hizmet veren firmalar, galeriler ve otomobil tedarikçilerini bir arada toplayacak olan ‘Otostat’ isimli projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını aktaran Alp Gülan, “Burası otomobil dünyasının eko sisteminin oluşturulacağı bir otomobil yaşam merkezi olacak.

Müşterilerimiz, ikinci el araç ekspertizi yapılmış araçlara çok kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Böylelikle otomobil ticareti, işletme giderlerinin en aza indirilmesiyle daha kârlı, teknolojik ve modern koşullarda yapılacak” dedi. TEM Sancaktepe’de 130 bin metrekarede teras dahil 4 katlı bir kompleks olacak şekilde yapımına devam edilen proje toplam 340 bağımsız birimden oluşuyor. Gülan, Otostat projesinde işyerlerinin metrekare fiyatlarının 4 bin 500 ile 6 bin TL arasında değişeceğini belirterek şunları söyledi:

“Projenin birinci etabı 2017 yılının son çeyreğinde hizmete girecek. 2018 yılı sonunda tamamlanacak kompleksteki işyerlerinin yüzde 10’u ise şimdiden satılmış durumda. Kafe ve restoranların yer aldığı sosyal alanları da içine alan bir ‘atrium’ mantığı ile hareket edilen Otostat’da; çalışanların ve gelecek müşterilerin her türlü ihtiyaç ve beklentilerini karşılanacak. Alışveriş yapmak isteyenler markete, spor yapmak isteyenler spor salonuna, kendileri işlerini tamamlarken çocukları oyun alanlarına gidebilecekler. Şehir dışından gelecek olanlar için toplantı salonlarının da yer aldığı 24 odalı bir otel de Otostat kompleksi içinde bulunacak.

Hürriyet