Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Ordu Stadı hakkında bilgi verdi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu’nun Durugöl Mahallesi’nde inşa edilen yeni stada ilişkin açıklamalarda bulundu. “İnşallah 20 bin seyirci kapasiteli bu stadı sağlık ve mutluluk içerisinde açmak bizlere nasip olur. İlimizin önemli eserlerinden birisi olacak bu stat tüm sporseverlere hayırlı olsun.” dedi.

Yılmaz, stadı inşa eden firma yetkililerinden bilgi aldı. Stat inşaatının hızla devam ettiğini ifade eden Yılmaz, “Genel hatlarıyla bakıldığında ise stat inşaatında yüzde 45-50 seviyelerindeyiz” dedi. Stadın inşaat çalışmaları yüzde 70 seviyelerinde tamamlandı.

UEFA standartlarına uygun şekilde inşa edilen stadın 500 araçlık otoparkı bulunuyor. 16 adet asansör ve 25 adet locadan oluşan stat zemini alttan ısıtmalı ve mor-beyaz renklerle çevresi donatılacak. Yılmaz, “İnşallah fındık figürlü de olacak bu stat önümüzdeki yıl hizmete girecek” dedi.

Stat inşaatında 240 işçinin çalıştığunu ifade eden Yılmaz, Yetkili firma da kendilerine yakışır şekilde işlerini gayet düzgün ve hızlı yapıyor. Firmamıza da çok teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Enver Yılmaz, stadın ismine yönelik sorulara da yanıt verdi. Yılmaz, “Stadın isminde Ordu kesin olur. Ama devamında ne olur bilmiyorum. Henüz o aşamaya gelmedik. Yeter ki projemiz bitsin. İsim işi en kolayı.” yanıtını verdi.

Proje Müdürü Cevat Taşkesenligil stat zemini hakkında bilgi verdi. Taşkesenligil, “Statta hibrit çim kullanılmayacak. Zaten bakımının zorluğu itibarıyla hibrit çimler çok tavsiye edilmiyor. Biz bu konuyla ilgili diğer statları da inceledik ve sorunları yerinde tespit ettik.” dedi.